Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çiçek açtı

Çiçek sektörünün hasat bayramı niteliğindeki Çiçek Festivali’nde Bu yıl da birbirinden renkli çiçekli tasarımlarla araçlar kortej gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Antalya çiçek açtı
Antalya'da çiçek üreticilerinin hasat bayramı olan Çiçek Festivali 12'nci kez düzenlendi. Çiçeklerle çeşitli tasarımların yapıldığı araçlar ve bitki insanların gösterilerinin sunulduğu kortejde, protokol, halka 1 milyon adet çiçek dağıttı. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Borsası (ATB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde 12'nci Antalya Çiçek Festivali, 20-21 Mayıs tarihlerinde düzenlendi. Festivale, Expo 2016 Antalya Ajansı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, Süs Bitkileri Tanıtım Grubu, Akdeniz Üniversitesi, Interflora Çiçekleri Derneği, Süs Bitkileri İhracatçıları Derneği, Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Derneği, Peyzaj Mimarları Odası, Antalya Çiçekçiler Odası, Antalya Gazeteciler Cemiyeti de destek verdi.

2 MİLYON DAL ÇİÇEK
85 milyon dolarlık ihracat hacmi, 300 bin kişinin istihdam edildiği çiçek sektörünün hasat bayramı niteliğindeki Antalya Çiçek Festivali'nde bu yıl 2 milyon dal çiçek kullanıldı. Firmalar birbirinden renkli çiçekli tasarımlarla araç süslemeleri yaptı. Truva atından Türk bayrağına, çeşitli hayvan figürlerinden çok renkli tasarımlarla süslenen araçlar, bitki insanlar, çizgi film kahramanlarının kostümlerini giyen canlı mankenler ve binlerce Antalya'nın eşlik ettiği kortej, Cender önünden tramvay hattı boyunca Cumhuriyet Meydanı'na kadar sürdü. Ara tasarımlarında 1 milyon dal çiçek kullanılırken, kortej sırasında da halka 1 milyon dal çiçek dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya çiçek açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN