Bizi yanlış anladılar

’de kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 42 parti üyesi ile partisinden istifa etti

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Bizi yanlış anladılar
Düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine Kemer'de ev teklif etmesi nedeniyle Genel Merkezi tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül partisinden istifa etti. Gül istifasını bir basın toplantısı düzenleyerek ilan etti. Gül ile birlikte aralarında meclis üyelerinin de bulunduğu 42 parti üyesi de MHP'den istifa ettiğini açıkladı. Gül'ün eşi Neşe Gül de istifa edenler arasında yer aldı. ile yaşanan uçak krizi sonrası turizmde düşüş yaşandığını hatırlatan Mustafa Gül, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşeceğini öğrendiğim zaman 'turizme nasıl katkı yapabilirim' diye düşündüm. Sivil toplum örgütleri ile ölen Rus pilotun ailesine ev verme kararı aldık. Bu yanlış düşünülecek bir şey değil. Bizim vatanımıza ve milliyetçiliğimize ne kadar bağlı olduğumuzu bilirler" diye konuştu. Rusya'nın Antalya konsolosluğuna teklifi götürünce MHP'den tepki gördüklerini söyleyen Gül, "MHP bunu yanlış anladı. Eğer Kemer'e gelip turizmi görselerdi böyle düşünmezlerdi" dedi. Gül, Rus pilotun ailesine ve verilmesi teklifinin Kemer'de ve Rusya'da büyük beğeni gör- düğünü sözlerine ekledi.

OTELCİLER VERECEKTİ
Rus pilotun ailesine ev hediye edilmesine belediye olarak değil, otelcilerin karar verdiğini ifade eden Gül, bunun yanlış anlaşıldığını dile getirdi. Gül, zaten kanunen belediye olarak ev vermelerinin mümkün olmadığını anlattı. Gül, partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesinde MHP'nin içinde olduğu kongre sürecinin de etkili olduğunu savundu. Gül, "Üzüntü içerisinde kongre sürecine kadar partimizden ayrı kalacağız. Başka bir parti temsilcilerden herhangi bir teklif gelmedi ama herkesin bizimle gönülden çalışmak istediğini biliyoruz. 30 yıllık siyasi hayatımda Kemer'i kötüye götüren bir yaklaşımda olmadık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi yanlış anladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN