Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda su krizi

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Bayramda su krizi

Fethiye’de Belediye Başkanı ile ’liler arasında yaşanan su zammı tartışmaları 30 Ağustos törenine taşındı

Fethiye'de 30 Ağustos törenlerine 'su krizi' damgasını vurdu. Kaymakam Ekrem Çalık ve Garnizon Komutanı Personel Yarbay Cem Öztürk'ün de katıldığı tebriklerin kabul töreninde Fethiye Belediye Başkanı Saatcı, kendisine elini uzatan Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu'nun elini sıkmadı. İki isim arasında yakın zamanda 'su fiyatları' tartışması yaşanmıştı.

SU VE FETÖ TARTIŞMASI
Saatcı, daha önce Fethiye Belediyesi tarafından verilen su ve kanalizasyon hizmetlerinin Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne geçmesiyle 1.40 TL'den 4.36 TL'ye çıktığını belirterek, CHP'li yönetimi eleştirmişti. Bunun ardından CHP Fethiye İlçe Başkanı Kullukçu, Behçet Saatcı'nın, şark kurnazlığı yaparak kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini ileri sürmüştü. Kullukcu ayrıca Behçet Saatcı'nın önceki dönemde tarikat ve cemaat yurtlarına abonesiz olarak ücretsiz su verdiğini ve Saatcı'nın bir belediye meclis üyesinin de FETÖ operasyonları kapsamında gözaltında olduğunu iddia etmişti.

AZICIK AKLINIZ VARSA
Behçet Saatcı da sosyal medya hesabından Kullukçu'ya sert şekilde cevap vermişti. Başkan Saatcı, "Makam, mevkii için, mesleğinin ahlaki kurallarına hiçe sayan, masumiyet ve cezaların şahsiliği prensibini çiğneyen, kendi çıkarları için insanlara her türlü iftirayı atan, çaresizlikten ne yapacağını şaşıran zavallıların sözcülüğüne savunan zat" diye seslendiği Kullukçu'ya "Senin de kimlerin sözcülüğünü yaptığını elbet bu halk biliyor. Azıcık aklınız var ise, yaptığınız yanlışlardan dönersiniz" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda su krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN