Rusya’dan ilk charter geldi

Rusya ile arasındaki charter yasağının kalkmasının ardından ilk uçuş yapıldı. 309 kişilik turist kafilesi ’da çiçeklerle karşılandı

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Rusya’dan ilk charter geldi
Rusya ile arasındaki charterlara getirilen yasağın kaldırılmasının ardından ilk uçuş Antalya'ya gerçekleşti. Moskova'dan kalkan ve Royal Flight Havayolları'na ait Boeing 767 tipi uçak, Havalimanı'nda 'su takı' ile karşılandı. 8 aylık yasağın ardından gelen 309 kişilik ilk turist kafilesi, Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu tarafından karşılandı. Rus turist kafilesine çiçek ile bir tarafında Türk bir tarafında da Rus bayrağı bulunan kokart armağan edildi. Antalya Havalimanı 2'nci Dış Hatlar Terminali'nde Rus turist kafilesi için bir de kokteyl düzenlendi.

GÜVENLİK VURGUSU
Vali Yardımcısı Cevheroğlu, Rus turistleri özlediklerini belirterek "Onlar da 'yi özlemişler. Zannediyorum hem Ruslar Antalya ve Türkiye özlemini, hem de Antalya Rus turist özlemini bu şekilde nihayetlendirecek" diye konuştu. Güvenlikle ilgili alınan tedbirlerle ilgili Rus heyetlerin inceleme yaptığını hatırlatan Cevheroğlu, "Gerek havalimanı gerek Antalya'yı gayet güvenli buldular. İki ülke güvenlik birimleri işbirliği yaptık, gizlisi saklısı kalmadan güvenlikle ilgili bütün endişeleri giderdik ve nihayet geldiler" dedi.

TURİSTLER MEMNUN
Rus turistler de yaptıkları açıklamalarda Antalya'da tatilden ne kadar memnun olduklarını anlattı. Natalia Romanova (37), "Burada olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. Biz Sibirya'danız. Orası şu anda çok soğuk. Burası ise hem insanıyla, hem doğasıyla çok sıcak. Çok misafirperver ve nazik insanlar var ve bunu çok seviyoruz. Biz Antalya'yı çok özledik, Antalya da Rus turistleri özlemiştir diye düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya’dan ilk charter geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN