Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün beyni danışman çıktı

FETÖ’nün belediyeleri kontrol altında tuttuğu ismi Erkan Karaaslan’ın Büyükşehir Belediyesi’ne Akaydın döneminde danışmanlık yaptığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.9.2016
FETÖ’nün beyni danışman çıktı

Büyükşehir Belediyesi'nde yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan ve Türkiye'de 101 belediyeye danışmanlık hizmeti veren Erkan Karaaslan'ın bir ayağının Antalya'da olduğu ortaya çıktı. Karaaslan'ın döneminde Büyükşehir Belediyesi'ne danışmanlık yaptığı belgelendi. Karaaslan'a binlerce lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

BEKAD'I KURDURMUŞ
Son bir yıl içinde Mersin, Aydın, Sarıyer Belediyeleri, bakanlıklar ve üniversitelerden 82 ihale alarak bu ihaleler karşılığında 12 milyon lirayı cebe indirdiği ortaya çıkan Karaaslan'ın danışmanlık ve iş yaptığı belediyelerde kadrolaşıp usulsüz işlemlerle belediyeleri zarara uğrattığı ileri sürülmüştü. FETÖ'nün sağladığı imkanlarla belediyelere mali konularda danışmanlık hizmeti verdiği belirlenen Karaaslan, 2013 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne danışmanlık hizmeti vererek Mustafa Akaydın ile ilk irtibatı kurduğu vurgulandı. Karaaslan, bu danışmanlık hizmetini kendisine yakın isimlere kurdurduğu iddia edilen ve kendisinin de uzman olarak görev aldığı Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKAD) aracılığı ile yaptığı ortaya atılan iddialar arasında yer aldı.

İLİŞKİSİ BELGELENDİ
2013 yılı Mayıs ayı ile Aralık ayları arasında düzenlenen 8 adet ödeme emri Akaydın dönemi ile Karaaslan ilişkisinin en önemli göstergesi konumunda. FETÖ'nün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ayağı olmak ve FETÖ'ye finans sağlamak suçundan tutuklanan Karaaslan'ın kurdurduğu ve uzman olarak çalıştığı BEKAD'a, Büyükşehir Belediyesi tarafından toplamda 100 bin liraya yaklaşan ödeme emri çıkarıldığı belgeler gün yüzüne çıktı.

100 BİN LİRALIK İŞ
Bu dönemde BEKAD'tan 'kamu ihale mevzuatına yönelik danışmanlık' adı altında her biri 5 bin 605 lira bedelli 7 ayrı hizmeti alımı yapıldı. Ayrıca 'iç kontrol danışmanlığı' adı altında 51 bin liralık hizmet alımı gerçekleştirildi. Bu dönemle ilgili yapılan çalışmalar, Karaaslan'ın kendi internet sitesinde de yer aldı. Karaaslan'ın kendi sitesinde yer alan habere göre, Karaaslan, 2013 yılı Nisan ayında Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik Kamu Harcama Hukuku semineri verdiği de ortaya çıktı.

KENDİSİ İTİRAF ETTİ
Yine Erkan Karaaslan'ın kendi sitesinde, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Akaydın'a Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yürütülen iç kontrol çalışmaları hakkında geniş bir bilgi verildi ve kendisine çok sayıda rapor verildi" ibaresi yer alması dikkat çekti. Karaaslan'ın kendi sitesindeki bu açıklama Akaydın ile FETÖ'nün Karaaslan aracılığı ile bağlantı kurduğuna dair kanıt olarak gösteriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün beyni danışman çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN