Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rolüne kendini fazla kaptırmış

Cinayet zanlısı Canşi’nin ’nın Serik ilçesinde turistlere gösteri yapılan İnteraktif Roma Köyü’nde bir gladyatör olarak çalıştığı ve cinayeti kendi yazdığı romandaki gibi işlediği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 7.10.2016
Rolüne kendini fazla kaptırmış
Antalya'da 23 Haziran'da yanmış cesedi bulunan Hulusi Gelişken'i öldüren zanlılar arasında yer alan Canşi'nin aynı zamanda bir gladyatör olarak çalıştığı ortaya çıktı. Canşi'nin 'nın Serik ilçesinde faaliyet gösteren ve turistlere gladyatör gösterisi yapılan İnteraktif Roma Köyü'nde animasyon görevlisi olduğu belirlendi. Canşi'nin gösterilerde gladyatör rolünü başarı ile yaptığı belirtilirken, "Kendini rolüne çok kaptırıp cinayeti işlemiş" yorumları yapıldı. Ayrıca cinayetin Canşi'nin yazdığı 'Ölümün nefesi' isimli dijital kitaptaki yöntemle öldürüldüğü belirlendi.

ŞOK ETKİSİ YARATMIŞTI
Antalya'da ormanlık alanda bulunan ve başından vurulduktan sonra yakıldığı belirlenen cesedin 25 yaşındaki Hulusi Gelişken'e ait olduğu tespit edilmişti. Kentin tanınmış ailelerinden birinin ferdi olan Hulusi Gelişken'in cinayete kurban gitmesi Antalya'da şok etkisi yaratmıştı. Kepez Komutanlığının cinayeti çözmek için kurduğu özel ekip, olayın faili olarak aralarında Murat Canşi'nin de olduğuğu İ.C, M.K, ve T.E'yi gözaltına almıştı. Murat Canşi oyuncu ve yazar olduğunu belirterek suçlamayı reddetmişti. Ancak çapraz sorguda çelişkili ifadeler veren Canşi'nin ifadesinden sonra soruşturma derinleştirildi.

KİTAPTAN ETKİLENMİŞLER
Jandarma, Murat Canşi'nin yazdığı 'Ruhban Okulu (Ölümün nefesi)' adlı dijital kitabı okuduktan sonra cinayetle ilgili ipuçlarını eşleştirince korkunç gerçek ortaya çıkmış ve cinayetin kitaptaki gibi işlendiğini belirlemişti. Zanlıların, Hulisi Gelişken'i önce tüfekle vurdukları daha sonra cesedin üzerinde iz bırakmamak için iki kez yaktıkları ortaya çıkartılmıştı. Zanlılar ifadelerinde kitaptan etkilendiklerini itiraf etmişlerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rolüne kendini fazla kaptırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN