Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neyi varsa satmış

FETÖ soruşturması kapsamında Antalya’da aranan firari 435 kişi arasında yer alan AÜ İmamı Prof. Dr. Geçici’nin kaçmadan önce tüm mal varlığını sattığı belirlendi

Giriş Tarihi: 31.10.2016
Neyi varsa satmış

Antalya polisi firari FETÖ'cüler ile ilgili 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Akdeniz Üniversitesi İmamı olan Prof. Dr. Ömer Geçici hakkında yapılan incelemede ilginç bulgulara rastlandı. Yıllık iznini kullanmak amacıyla yurtdışına çıkış izni verilen ve bu sayede kaçtığı belirlenen Geçici'nin çıkmadan önce tüm mal varlığını sattığı da tespit edildi. Yanında eşini de götüren Geçici'nin geride bir tek toplu iğne bile bırakmadığını da belirleyen polis, konuyla ilgili ayrıntılı çalışmalarını sürdürüyor.

GEÇİCİ DÖNEMİ İNCELENİYOR
Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı ve polis, Akdeniz Üniversitesi İmamı olarak görevlendirilen FETÖ üyesi Ömer Geçici'nin görev yaptığı dönemi mercek altına aldı. Geçici tarafından doçentlik ve profesörlük unvanları imzalanıp Doğu ve Güneydoğu'daki üniversitelere atanan öğretim üyeleri de araştırma kapsamına alındı. Güvenlik güçleri, Prof. Dr. Ömer Geçici'nin yurtdışına elini kolunu sallayarak gitmesinin manidar olduğuna dikkat çekerek bu konuyu da mercek altına aldı.

FİRARDAKİLER
FETÖ operasyonu öncesi sırra kadem basan 435 kişi arasında Antalya'da bildik isimler de yer alıyor. Bu firariler arasında Antalya İl İmamı Avukat Hasan Tarık Şen, işadamı Hilmi Ünal, ATSO Meclis Üyesi Kadir Sarı, Avukat Salih Bayram Akıncı, İşadamı Sezai Ergün Ünal, Rasanet Gençlik Vakfı Antalya Şube Başkanı işadamı Hasan Yılmaz ile avukat oğlu Ammar Yılmaz da yer alıyor. FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı verilen firariler arasında eski Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam'ın olması da dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neyi varsa satmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN