Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomide güç birliği

İş dünyası koronavirüse karşı verilen mücadelenin ekonomi ayağında tek yürek oldu. OSB’de kira ve aidat ödemeleri iptal edildi. ANTGİAD ise turizm ve için tedbir paketi istedi

Giriş Tarihi: 25.3.2020 ABONE OL
Ekonomide güç birliği
ANTALYA'DA iş dünyası koronavirüse karşı verilen mücadelenin ekonomi ayağında tek yürek oldu. Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, ekonomik açıdan zor günler geçiren bölge sanayicisine destek olmak için, nisan ve mayıs aylarına ait Yönetim Aidatı ödemeleri ile bölge çarşısı ve kademe dükkanlarında faaliyet gösteren 27 esnafın nisan ve mayıs ayı kira ödemelerini iptal etti.

MİLYONLUK KATKI
Desteğin, bölge sanayicisine yaklaşık 1 milyon 100 bin TL'lik tasarruf sağlayacağını belirten Ali Bahar, firmaların bu zor zamanları en az hasarla atlatması için eldeki tüm imkanların seferber edileceğini söyledi. "Elimizdeki imkanlar dahilinde sanayicimize ve bölge esnafımıza ilk asisti yaptık" diyen Bahar, gelişmelere göre alınan önlem ve sağlanacak desteklerin imkanlar dahilinde revize edileceğini aktardı.

BİRLİK VAKTİ
Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Osman Sert de ülkemizin koronavirüs hastalığıyla ilgili ciddi bir sınav verdiğini belirterek, "Zaman birlik olma zamanıdır" dedi. Ekonomi alanında açıklanan politikaları takip ettiklerini aktaran Osman Sert, "Tarım ve turizm sektörlerinden sağlanan yaklaşık 1 milyon kişilik istihdam için, oluşabilecek olumsuz bir senaryoya karşı ayrıca tedbir paketleri üzerine çalışılmalıdır. Devlet bankaları, kullanılmış kredilerde faiz ve anapara ödemelerinde erteleme açıkladı. Ama özel bankalardan yeterli destek açıklamaları gelmedi. Onlardan da destek açıklaması bekliyoruz" diye konuştu.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomide güç birliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA