'den ''müdahil olun'' çağrısı

PKK'nın kamplarını havaya uçururken 'den enteresan çıkışlar geliyor. Parti meclisinin yayımladığı bildirgede operasyonların Türk ekonomisine zarar verdiği ifade edilirken, uluslararası kuruluşlara da 'müdahil olun' çağrısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 3.8.2015 09:32
HDP'den ''müdahil olun'' çağrısı

Açıklamada son günlerde artan operasyonlara vurgu yapılarak "Havalanan her savaş uçağı sadece Irak Kürdistanı'na ve oradaki insanlara zarar vermiyor, aynı zamanda Türkiye ekonomisine ve yoksul emekçi halka da ağır yükler bindiriyor" ifadeleri kullanıldı.

'nin PM toplantısının ardından açıklanan bildirgede, Türkiye toplumunun, sanki tek parti iktidarının başbakanıymış gibi hareket eden bir Ak Parti Genel Başkanıyla karşı karşıya olduğu savunuldu.

Bildirgede, geçici statüdeki başbakanın aldığı kararlarla attığı adımlarla toplumu derinden sarsan, acı kayıplara yol açan bir çatışma ve şiddet dalgasını her geçen gün tırmandırdığı ileri sürüldü.

ULUSLARARASI KURUMLARA ÇAĞRI: MÜDAHİL OLUN

HDP'nin bildirgesinde, Türkiye'nin operasyonlarından bunalan PKK'yı rahatlatmak için uluslararası insan hakları örgütlerine de çağrıda bulunuldu. Çağrıda, "uluslararası insan hakları örgütlerine ve savaş karşıtı tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrı yapıyoruz: Uluslararası bir sorunu uluslararası destek ve dayanışmayla çözmek için adımlarınızı yoğunlaştırın" ifadeleri

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den ''müdahil olun'' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz