'li 'ın ismi neden silindi?

Gaziantep'in eski Belediye Başkanı 'ın isminin şehirdeki park, cadde ve tesislerden silineceği haberlerinden sonra Başkanı Fatma Şahin'den bir açıklama geldi. Şahin, geçtiğimiz günlerde Kilis'te DAEŞ tarafından şehit edilen Yalçın Nane'nin isminin mahallenin talebiyle evinin önündeki bulvara verileceğini söyledi. Dolayısıyla Celal Doğan Bulvarı'nın Şehit Mehmet Yalçın Nane Bulvarı olarak değiştireceklerini ifade etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye yetkilileri, Gaziantep'in diğer muhtelif yerlerde Celal Doğan ismi verilen tesis, cadde ve parklarda bir değişiklik söz konusu olmadığını aktardı.

Giriş Tarihi: 4.8.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 4.8.2015 16:16
HDP'li Celal Doğan'ın ismi neden silindi?

'nın 'ya yönelik operasyonlarını eleştiren Gaziantep Milletvekili 'ın ismi şehirdeki bulvardan kaldırılarak Şehit Yalçın Nane'nin adının verileceği belirtildi.

Başkanı Fatma Şahin açıklama;

"Astsubay Başçavuş Mehmet Yalçın Nane'yi hatırlarsınız. Geçtiğimiz hafta teröristler tarafından şehit edilmişti. Gaziantep'liydi.
Taziye için evine gittiğimizde mahalleli evinin bulunduğu bulvara kahraman şehidimizin adını verilmesini istedi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak şehidin evinin bulunduğu Celal Doğan Bulvarı'nın Şehit Mehmet Yalçın Nane Bulvarı olarak değiştirmeyi kararlaştırdık.

Şehit Mehmet Yalçın Nane'nin adı bundan sonra evinin önündeki bulvarda yaşayacak. Bu konuyu Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine getireceğiz.
Allah bir kez daha yakınlarına ve bizlere sabır versin."

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li Celal Doğan'ın ismi neden silindi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz