Aydın Doğan'ın D-Smart fırsatçılığı

FETÖ TV kanallarının Digiturk’ten atılmasına en büyük tepki Doğan medyasından geldi. FETÖ TV kanallarının Tivibu ve kablo tv gibi platformlardan atılmasına rağmen sadece Digiturk’e tepki gösteren Hürriyet gazetesi ve yazarlarının ikiyüzlü bir oyun peşinde koştukları ortaya çıktı. Digiturk’u bitirerek D-Smart’ı büyütmeyi hedefleyen Aydın Doğan’ın kirli oyununa Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök’ün de alet olması “medyanın yüzkaraları” yorumlarına yol açtı. Basın özgürlüğü maskesi altında patronunun ticari borozanlığı ve kara propaganda yapan Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök’e tepki yağıyor.

Giriş Tarihi: 13.10.2015 10:11 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 10:54
Aydın Doğan'ın D-Smart fırsatçılığı

Aydın Doğan'ın yasal zorunluluğu yerine getiren Digiturk'e saldırısının nedeni FETÖ ittifakının yanı sıra D-Smart fırsatçılığı olduğu ortaya çıktı. Aydın Doğan'ın D-Smart'ı FETÖ kanallarının propagandasına devam dedi.

ORTADA NET BİR GERÇEK VAR AMA...

Özgürlük üzerinden yaygara yapsalar da ortada net bir gerçek var. FETÖ kanallarını listesinden silen tüm şirketler özel ticari kuruluşlar… İstediği kanalı alıp istemediğini almaması tam anlamıyla özgür tercihlerine bağlı. Kimse mesela Digiturk'ü FETÖ kanallarını almıyor diye yargılayamaz. Ticari bir tercihtir, isteyen bu şartlarda abone olur, isteyen olmaz… Meselenin asıl bu yönü özgürlüktür.

ASIL AMAÇ BELLİ OLDU

Aydın Doğan'ın Digiturk'e vurmasının asıl amacı ise sahibi olduğu D-Smart'a müşteri toplamak. Doğan, FETÖ kanallarına sahip çıkan tek platform olarak yeni abone derdine düştü. Digiturk'e vurmasının ana nedeni D-Smart'a müşteri avı...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'ın D-Smart fırsatçılığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz