Terör tweetleri paralel inden

Twitter'da terörle mücadele konusunda kara propaganda yapan ve sanki bölgedeymiş gibi PKK lehine paylaşımlarda bulunan kişi, İstanbul'da yaşayan Kaynak Holding çalışanı çıktı.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 09:37
Terör tweetleri paralel inden

Paralel yapının 17-25 Aralık darbe girişiminde başarısız olmasının ardından PKK'ya verdiği desteğe en çarpıcı örnek deşifre oldu. Güvenlik birimlerinin Sur, Cizre, Silopi, Hakkari ve Nusaybin'de teröre karşı özverili operasyonlarını baltalamak ve bölge halkını kışkırtmak için oluşturulan Twitter hesapları istihbarat birimleri tarafından incelenmeye alındı.

KOD ADI: MEZ ZERDEŞT

Her gün onlarca bölücü paylaşımda bulunan ve 12 bin takipçisi bulunan 'Med Zerdeşt' adlı hesap istihbarat birimlerinin dikkatini çekti. İstihbarat birimleri Twiter hebasının oluşturulduğu telefon ve mail adresinden kullancının kimlik bilgilerini tespit etti. Kendisini Güneydoğu'da gibi gösterip sürekli terör örgütü propagandası yapan fotoğraflar ve paylaşımlarda bulunan 'Med Zerdeşt' adlı Twitter hesabını kullanan K.K.'nın kimlik bilgilerine ulaşan istihbarat birimeleri paralel yapının ihanetini belgeledi.

KAYNAK HOLDİNG ÇALIŞANI

Yapılan incelemede K.K.'nın İstanbul Esenyurt'ta ikamet ettiği ve paralel yapının şirketlerinden Kaynak Holding bünyesindeki nt mağazalarında çalıştığı belirlendi. Paralel yapı üyesi olan K.K.'nın FETÖ talimatıyla PKK propagandası yapıp devleti ve hükümeti kötülediği belirlendi.

Sosyal medyada alçak ihanet

Söz konusu hesapla ilgili inceleme yapıldığında her gün terör örgütü PKK propagandası yapıldığı, yanıltıcı görsellerle polislerin sivil katliamı yaptığı iftirasının atıldığı ve şehitlerle ilgili hain paylaşımlarda bulunulduğu belirlendi. İstihbarat birimleri tıpkı K.K. gibi birçok paralel yapı üyesinin Pensilvanya'nın talimatı ile PKK'ya destek için kurulan onlarca sosyal medya hesaplarından gün boyu paylaşımlarda bulunduğunu belirledi. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör tweetleri paralel inden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz