Yıldırım FETÖ ile pazarlık yaptı

FB Başkanı Aziz Yıldırım’ın ipliğini pazara çıkaran Tayyar, “Şike kumpasının kurulduğu günlerde Paralel’e tek laf etmedi. Pazarlık yapıp, anlaşmaya çalıştı. Şimdi efeleniyor” dedi.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 11:27 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 11:27
Yıldırım FETÖ ile pazarlık yaptı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Paralel Yapı'ya dönük açıklamalarına Beyaz TV'de yayınlanan Son Söz programında tepki gösteren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Fenerbahçe Başkanı'nın, şike operasyonunu gerçekleştiren Paralel Yapı'ya o dönemde tek söz söylemediğini hatırlatarak, "Hatta davanın kapanması için o günlerde Kadıköy ile Pensilvanya arasında aracılar gidip-geldi" dedi.

KADIKÖY-PENSİLVANYA HATTI KURULDU

Yıldırım'ın sağlık durumunun normal olmadığını ifade eden Tayyar, "Bu açıklamalar size normal geliyor mu? Tedaviye ihtiyacı var. Gelinen nokta spor konusu olmaktan çıktı" dedi. Yıldırım'ın uzun süre FB Başkanı olarak kalamayacağını düşündüğünü anlatan Tayyar, şike sürecinde Paralel Yapı'yla anlaşma yollarının arandığını anlatarak şunları söyledi: "Şike soruşturmasında Yıldırım'ın, Paralel Yapı ile ilgili 'Bana kumpası kuranlar cemaatçilerdir, Paralelcilerdir' dediğini duydunuz mu? Böyle bir iddiası hiç bir zaman olmadı. Yıldırım, Mehmet Berk ile Zekeriya Öz'ün samimi arkadaşıydı. Bir kısmıyla tavla oynayacak kadar dostlukları vardı. Ekrem Dumanlı ile de özel dostluğu vardı. Cemaat ile yabancı değildi, ondan rahatsızlığını dile getirmedi. 17-25 Aralık döneminde bile cemaatle ilgili laf söylemedi. Hatta Galatasaray Başkanı Cemaat için, 'Aziz Yıldırım'dan rüşvet istedi' dedi. Dosyanın kapatılması için aracıların devreye girdiğini, Pensilvanya ile Kadıköy arasında ağ kuranlar olduğunu biliyoruz. Uzlaşsaydılar dosya kapanırdı. Acaba o dosyayı kapatma umuduyla mı Yıldırım uzunca süre sustu. Gülen ve Cemaat ile ilgili tek laf etmedi Baykal gibi kaset komplosu için hükümeti hedef aldı."

EFELİK?YAPIYOR

Yıldırım'ın, Paralel'i değil hükümeti hedefe koyduğunu vurgulayan Tayyar, "Darbe girişiminden sonra 30 Mart 2014 seçimleri AK Parti için en kritik seçimdi. Paralel saldırıyordu ve o dönem Yıdırım bir grup İşçi Partili ile Anıtkabir'de yürüyüş yapıp, hükümet aleyhinde slogan attı. Ey Aziz Yıldırım, hükümet Paralel ile mücadeleye başlarken neden bu kavgada yer almadın? Bir pazarlık içinde miydin?" diye sordu. Yıldırım'ın, Paralel ile alakalı diyeceği tek söz olmadığını belirten Tayyar sözlerini şöyle tamamladı: "Yeniden yargılama sürecinden itibaren yavaş yavaş laf etmeye başladı. O dönem konuşmadı şimdi kalkıp efelik yapıyor. O zaman Gülen'e iki satır laf etseydin elini öperdik."

HEZEYANA TEPKİ

Aziz Yıldırım'ın, devletin içine sızan Paralel Yapı ile mücadele ettiği için hakkında binden fazla ceza ve tazminat davası açılan ESMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'a yönelik ithamlarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Şamil Tayyar, Aziz Yıldırım'ı, bu suçlamaları nedeniyle "ruh sağlığı bozuk" diyerek eleştirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım FETÖ ile pazarlık yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz