Başbakan Yıldırım: Yeni eylem planını yakında açıklayacağız

Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı metro hattının temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'un en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunu ile ilgili, yakın dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte "yeni eylem planını" açıklayacaklarını duyurdu.

Giriş Tarihi: 11.6.2016 15:16 Güncelleme Tarihi: 11.6.2016 15:31
Başbakan Yıldırım: Yeni eylem planını yakında açıklayacağız

İstanbul'da Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı metro hattının temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

İstanbul'a ne yaparsak, ne projeler kazandırırsak azdır. İstanbul'a bizim borcumuz var. İstanbul'a daha çok eserler kazandıracağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, üzerinden tren de geçen dünyanın en geniş köprüsüdür. Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul'a yakışır. 26 Şubat 2018'de havalimanını İstanbullulara kazandırıyoruz. Ak Parti tek başına iş başına geldi Türkiye'nin önü açıldı. Türkiye'nin 2023 hedeflerine doğru elele gidelim. Onun için ayrışmayı çatışmayı ortadan kaldıralım barışı kardeşliği en ileri noktaya götürelim..

ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Şehitler ölmez onlar bu milletin geleceği için canlarını seve seve verdiler. Onlar bu ay yıldızlı bayrağın dalgalanması için şehit oldular. Onlar kalbimizin en güzel köşesinde yaşıyorlar.

YENİ EYLEM PLANI GELİYOR

Bu işleri milletimizin geleceği için yapıyoruz. Geçtiğimiz gün Türkiye'nin büyüme rakamları açıklandı. Türkiye kaosa gidiyor, Türkiye krize gidiyor diyenlere inat Türkiye ilk 5 ülke arasında yerini aldı. İstanbul dünyanın en güzel şehri. Belediye Başkanımız çok güzel işler yapıyor. Ortasından deniz geçen başka şehir yok. Bugün temelini attığımız metro ne ilk ne de son. İstanbul'un trafik sıkışıklığını rahatlatmak için Büyükşehir Belediyesiyle beraber önemli bir eylem planını yakında açıklayacağız. İstanbullara da buradan duyuruyorum, hayırlı uğurlu olsun. Bu projenin gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Yeni eylem planını yakında açıklayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz