O sapığın sı belli oldu

ATV ekranlarında Müge Anlı’nın programında işlediği cinayeti itiraf eden küçük Irmak’ın katili Himmet Aktürk’ün sı belli oldu. 4 yaşındaki Irmak 'ı tecavüz edip boğarak öldürüldükten sonra cesedini gömdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Himmet Aktürk, ağırlaştırılmış ile 51 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 8.3.2017 14:26 Güncelleme Tarihi: 8.3.2017 15:45
O sapığın cezası belli oldu

Geçtiğimiz Ekim ayında canlı yayında Müge Anlı'nın programında soruları karşısında dayanamayan Himmet Aktürk, Anlı'ya küçük Irmak'ı kendisinin öldürdüğünü söylemiş ve cinayeti işlediğini kabul etmişti. İzleyenleri şoke eden itiraftan sonra Himmet Aktürk'ün gösterdiği bölgede 3 gün arama yapılmış ve evinin yakınlarında bağ içerisine gömülen cesedi bulunmuştu.

KATİL HİMMET AKTÜRK DURUŞMAYA SEGBİS İLE KATILDI

Soruşturmayı yürüten Alaşehir Cumhuriyet Başlığı, Himmet Aktürk hakkında Alaşehir Ağır Mahkemesi'nde dava açtı. namede, tutuklu sanık Aktürk'ün, 'Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme', 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından cezalandırılması istendi.

Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü ve karar duruşmasına, tutuklu sanık Aktürk, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Öldürülen Irmak 'ın dedesi Bekir İrgaz, Kupal Ailesi'nin avukatı Bilgehan Noyan, Manisa, İzmir, İstanbul, Aydın ve Ankara barolarının temsilcileri, baro tarafından görevlendirilen sanık avukatı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına avukat Şafak Tarhan, İzmir Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de duruşmaya geldi.

"ÖYLE BİR CEZA VERİLSİNKİ, UNUTMASIN"

Savcının iddianameyi okumasının ardından Kupal Ailesi'nin avukatı Bilgehan Noyan, "Sanığın yaptıklarını hatırlamadığını söylemesi düşündürücü. Buna en ağır ceza verilsin ki bu cezayı bir daha unutmasın" dedi. Karar için duruşmaya 5 dakika ara verildi. Ardından mahkeme başkanı kararı açıkladı. Himmet Aktürk'e ağırlaştırılmış ile 51 yıl hapis cezası verildi.

EN ÜST SINIRDAN CEZA VERİLDİ

Dava sonrası adliye önünde açıklama yapan Manisa Barosu temsilcisi avukat Pınar Kınacan Demir, "Mahkeme verilebilecek en ağır cezayı vermiştir. Sanığın akli dengesiyle ilgili rapor da gelmiştir. Herhangi bir rahatsızlığı olmadığı tespit edilmiştir" dedi.

BABA EŞİNİ VE KIZINI ÖLDÜRMÜŞTÜ

Öte yandan geçen 21 Şubat'ta, minik Irmak'ın babası Bilal Kupal, eşi 27 yaşındaki Suriye Kupal ve diğer kızı 10 yaşındaki Ayşe Kupal'ı bıçaklayıp öldürmüş, ardından intihara teşebbüs etmişti. Tedavisinin ardından taburcu olan ve eşinin uykusunda kendisini öldürmeye çalıştığını öne süren Bilal Kupal, tutuklanmıştı. Bu ikinci olay herkesi şoke etmişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
O sapığın cezası belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz