İftar ve Sahur Vakitleri için Sabah'ın 2017 Ramazan İmsakiyesi sayfasına gidebilirsiniz

Ramazan ayına kısa bir süre kala milyonlarca insanda on iki ayın sultanının coşkusu şimdiden başladı. Her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı heyecanla bekleniyor. Müslümanlar için çok değerli olan bu ay da iftar vakitleri aktüel.com.tr adresinden takip edilebilecek. İl İl iftar vakitleri özel sayfası ile bu Ramazan’da sizlerleyiz. İftar vakitleri özel sayfasına ulaşmak için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz. İşte ayrıntılar…

Giriş Tarihi: 9.5.2017 11:23
İftar ve Sahur Vakitleri için Sabah'ın 2017 Ramazan İmsakiyesi sayfasına gidebilirsiniz

Ramazan ayına kısa bir süre kala milyonlarca Müslümanda 12 ayın sultanının coşkusu başladı. Her yıl olduğu gibi Ramazan ayı boyunca iftar vakitleri aktüel.com.tr adresinden takip edilebilecek. İl İl iftar vakitleri özel sayfası ile bu önemli ay da okuyucularımız ile birlikteyiz. İftar vakitleri sayfasına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

AYRINTILAR İÇİN İFTAR VAKİTLERİ SAYFASINA GİDEBİLİRSİNİZ

İslamiyet'te Ramazan, oruç tutma ayıdır ve kutsal kabul edilir. Ramazan ayı, bir yıllık maddi ve manevi kirlerden temizleneceğimiz, insanî duyguların coştuğu, maddî ve mânevî bir terbiye ayıdır. Ramazan, içerisinde insanlık için, "bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini" taşıyan bir aydır.

Hicrî takvimin salt ay takvimi olması sebebiyle, bu takvimdeki ayların mevsimlerle ilişkisi yoktur; yani her ay güneş takvimine göre her yıl pozisyonu değişir, ve böylece aylar mevsimler arasında gezinir - belirli bir mevsimin ayı olmazlar. Bu sebeple Ramazan ayı ve oruç dönemi her yıl değişir.

İnsanlar öncelikle Allah'ın rızasını kazanmak adıyla oruç tutarlar. Oruç tutarak insanların nefisleri terbiye edilmektedir. Ayrıca kurulan iftar sofraları ile de birçok yoksul insanın karnının doyurulması sağlanır. Oruç insanlar arasındaki ilişkiyi de güçlendirerek bir arada ibadet etme imkanı sunar.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İftar ve Sahur Vakitleri için Sabah'ın 2017 Ramazan İmsakiyesi sayfasına gidebilirsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz