Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Notre Damme'ın Kamburu sahnede

Bale seyircisinin beğeniyle izlediği "Notre Damme'ın Kamburu" 24 ve 26 Ocak'ta bir kez daha Ankaralılar'ın karşısına çıkacak

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Victor Hugo'nun ölümsüz başyapıtından Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) tarafından baleye uyarlanan "Notre Dame'ın Kamburu", 24 Ocak ve 26 Ocak'ta Opera Sahnesi'nde bir kez daha Ankara izleyicisinin karşısına çıkıyor. Ünlü yazarın Notre Dame Katedrali'ni ziyareti sırasında rastladığı, duvara derince kazınmış "Kader" kelimesinden ilham alarak yazdığı eserde, koreografiler Armağan Davran ve Volkan Ersoy imzası taşıyor.

ÜÇ BOYUTLU DEKOR
Zangoç Quasimodo'yu canlandıran bale sanatçısı Serhat Güdül, özel plastik makyajla üç saat süren bir çalışma ile çirkin ve kambur bir adama dönüşüyor. Kullanılan üç boyutlu dekor tasarımı ile Notre Dame Katedrali seyircilerin karşısına büyük bir ihtişam ile çıkıyor. Eserin müzikleri Bujor Hoinic'e ait. Ocak ayındaki temsillerin biletleri, satışa çıktığı ilk günlerde tükenen "Notre Dame'ın Kamburu", yoğun istek üzerine şubat ayı içerisinde 4 temsil daha yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Notre Damme'ın Kamburu sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN