Mahalleli gece nöbeti tutuyor

Seyranbağları'nda kundaklanan Umut Apartmanı'nın yöneticisi Hasan Es, binadaki herkesin gece nöbet tuttuğunu söyledi. Es, uykularının kaçtığını anlatarak zanlının bir an önce bulunmasını istedi

Giriş Tarihi: 26.2.2013
İncesu ile Seyranbağları mahallelerindeki 7 gecekondu ile bir apartmanın kundaklanması, bölge sakinlerini tedirgin etti. Alevlerin arasında kalan Umut Apartmanı'nın yöneticiliğini yapan Hasan Es, apartman sakinlerinin korkudan gece boyunca uyumadıklarını söyledi. Olayın kim tarafından yapıldığının bilinmediğini söyleyen Es, "Bölgemiz çok sakin bir yerdi. Daha önce böyle bir olay hiç başımıza gelmedi. Emniyet görevlileri de soruşturma başlattı" dedi.

"BİR AN ÖNCE BULUNSUN"
Olası bir kundaklama olayına karşı uyuyamadıklarını, gece sırayla nöbet tuttuklarını açıklayan Es, zanlının bir an önce bulunmasını istedi. "Rahat uyuyabilmemiz için bu kişiyi bulun" diye çağrıda bulunan Es, şöyle konuştu: "Apartmanımızı yakan insanın bulunmasını istiyoruz. Bu olay uykularımızı kaçırdı. Benim çocuklarım var. Gece boyunca korkudan 'yine yakarlar mı?' diye uyuyamıyorlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz."

DÜKKANLAR TIKA BASA DOLU

Umut Apartmanı'nın altında bulunan ikinci el eşya dükkanı nedeniyle yangının büyüdüğünü iddia eden Hasan Es, "Bu dükkanlar ağzına kadar eşya dolu. Yoksa en ufak bir kıvılcımda bu yangın 5'inci kata kadar sıçramazdı. Bu durumda apartmanımızı yakan insanların ne kadar suçu varsa bizim de o kadar suçumuz var. Defalarca uyarmamıza rağmen kimse bir önlem aldı. Dükkanlar yol kenarına kadar eşya dolu. Hiç kimse önlem almazsa olacağı buydu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleli gece nöbeti tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN