O'nu, bu şehir şair yaptı

Giriş Tarihi: 8.4.2013

Başkentli genç yazar Sema Kahveci'nin ilk kitabı "Aşka Yasaklanma" okuyucuyla buluştu. Kahveci, kitabında Ankara'nın havasını, suyunu, kadını ve erkeğiyle insanlarını, aşkı ve acıyı anlatıyor

Başkentli genç yazar Sema Kahveci'nin ilk kitabı "Aşka Yasaklanma" raflardaki yerini aldı. Kahveci bu ilk kitabında, çocukluk yıllarından bu yana biriktirdiği şiir ve denemeleri bir araya getiriyor. Kitabın satır aralarında, alabildiğine duygusal, hayatı anlamlandırmaya çalışırken çevresini yok saymayan, beraber yaşadığı insanlara değer veren ve umuda tutunmaya çalışan genç bir kadının yazarlık mücadelesi okunuyor. Kahveci, kadını ve erkeğiyle bu şehrin insanlarını, acısı, tatlısı, aşkı, tutkusu, ölümleriyle bu şehirde yaşanan hayatı, havasını, suyunu, sokaklarını, parklarını, kafelerini kısacası Başkent'i anlatıyor.

Babaanneye mektup
Yazarlık serüveninin çok küçük yaşlarda başladığını, kendisini yazmaya sevk eden ilk şeyin ise babaannesinin vefatı olduğunu söylüyor. Kahveci, "Oturdum ona bir mektup yazdım, ulaşmayacağını bile bile. O, hayatta en çok değer verdiğim kişiydi. O günden sonra hep yazdım. Akıntıya kapılıp gidiyordum. Kalbimin kırıklarını, çevremde olup bitenleri, her şeyi kağıda döktüm. Ve şimdi de ilk kitabımı yayımlayarak yazı yazma sevgime bir yenisini daha kattım" diyor. Başkent'i sevdiğini de söyleyen Kahveci, yazarlık serüveninde yaşadığı şehrin önemli bir yer tuttuğunu ifade ediyor.
Fatih yılmaz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O'nu, bu şehir şair yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN