Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konaklarda buluşulacak

Keçiörenliler mahallelerindeki düğünler, nişanlar, cenazeler, asker uğurlamaları, sohbet ve buluşmalar için yepyeni bir mekana kavuştu

Giriş Tarihi: 25.6.2013
"Her mahalleye bir konak sloganıyla harekete geçen Keçiören Belediyesi, şu ana kadar Esertepe, Ufuktepe, Yayla, Atapark Mahalle Konakları ile Etlik Caddesi üzerindeki Ankara Konağı'nın yapımını tamamladı. Mahalle konaklarının resmi açılışı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak tarafından yapılacak.

PAYLAŞIM MEKANI

Mahalle konakları, mahalle kültürünü ayakta tutmayı, insanları şehir yalnızlığına mahkum etmeden birbirlerinin acısına ve sevincine ortak olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Sevinçlerin paylaşıldıkça artıp, acıların paylaşıldıkça azaldığı düşüncesinden yola çıkan Keçiören Belediyesi, mahalle konaklarını, insanların acılarını da sevinçlerini de tek başına yaşamalarını engelleyen mekanlar haline getirmeyi hedefliyor.

FARKLI SALONLAR

Genellikle iki katlı olarak projelendirilen konaklar, çok sayıda aktivite odası, kafeteryalar ve en önemlisi toplantı salonlarından oluşuyor. Tarihi dokuya önem verilerek projelendirilen mahalle konakları, halkın tüm kesimine hizmet verecek biçimde tasarlandı. Konakların içinde KEÇMEK, KEDEM, KADEM dersliklerinin yanı sıra, mahalle sakinlerinin düğün ve cenazelerinde hizmet verecek salon bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konaklarda buluşulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN