Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu halde hapse girecek

Giriş Tarihi: 25.7.2013

Geçirdiği trafik kazasının ardından felçli kalan Metin Koçak'a hapis şoku. Koçak, sağlıklıyken karıştığı kavga yüzünden hapse girecek

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in koruması olarak görev yapan ancak 2010 yılında Sivas'ta geçirdiği kaza yüzünden ömür boyu felçli kalan Metin Koçak, eşinin ve oğlunun bakımına muhtaç yaşıyor. Kazadan önce karıştığı kavga nedeniyle yargılanan ancak mahkemeye gidemeyen Koçak, 4 gün sonra 'ne koşulda olursa olsun' mahkum edileceğini öğrenince hayatı karardı.

"BACAKTAN BOYUNA KEMİK NAKLİ"
Talihsiz adamın Sivas'ta geçirdiği kazada içinde bulunduğu araç birçok kez takla attı. Olay yerinde boyun kemikleri sinirleri sıkıştıran Koçak felçli kaldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını belirten Koçak, "Ameliyatımı yapacak doktorun değiştirilmesini talep ettik. Ancak izin verilmedi. Bu doktor platin takmak yerine bacağımdan kemik alıp boynuma nakletti" dedi. Bu yöntemin 40-50 yıl öncesinde kullanıldığını daha sonra öğrendiğini anlatan talihsiz adam, "Ameliyattan bir gün sonra çekilen filmde bana tekrar ameliyat olmam gerektiğini ve başka bir yerde daha kırık gördüklerini söylediler. Ancak durum böyle değilmiş. Bacaktan alınan kemik boynumu tutmamış. Bu olaydan sonra hayatım karardı. Doktorlar ameliyat etmek istemiyor. Yüzde 80 masada kalacağımı söylüyorlar" dedi.

"Ne yapacağımı bilmiyorum"
2007 yılında karıştığı kavga nedeniyle mahkemeye verildiğini ancak şehir dışındaki işlerinden dolayı sağlıklıyken mahkemeye gidemediğini belirten Metin Koçak, "Mahkeme, gidemediğim duruşmalardan dolayı aleyhime karar vermiş. Toplam 6 bin TL adli para cezası ödemem ya da 10 ay hapis yatmam gerekiyor. Eşim her yere gerekli başvuruları yaparak cezaevinde kalamayacağımı söyledi. Ancak hiçbir sonuç alamadık. 4 gün sonra yakalama kararıyla direkt cezaevine götürüleceğimi öğrendim. 6 bin TL yatırmam ise imkansız. Eczaneye dahi 410 TL borcum var. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hapiste bana kimse bakamaz. Yetkililerden hem ailem hem de kendi adıma yardım istiyorum" diye konuştu.

Buzla geçen 24 saat
Yatağa mahkum kalan Koçak, bu olaylardan sonra toplam 14 ameliyat geçirdi. Omurilikten geçirdiği bir ameliyatta ise sinirlerin zedelenmesi sonucu baş ısısının sürekli yükseldiğini vurgulayan Koçak, "24 saat bez ve buzlarla başımı soğuk tutmaya çalışıyoruz. Bu sorunun ancak göz kapaklarımı ve konuşma yeteneğimi kaybetmemle giderilebileceğini söylediler. Karar veremedim. Ya ömrümün sonuna kadar bu ateşi hissedeceğim ya da gözlerim kapanacak ve konuşamayacağım" diye konuştu. Eşi Havva Koçak ile oğlu Burak'ın da hayatını alt üst ettiğini vurgulayan talihsiz adam, "Eşim sürekli benimle ilgileniyor. 18 yaşındaki oğlum ise eve bakabilmek için liseyi bıraktı, çalışıyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve birçok duyarlı kişi yardımlarını hiç esirgemedi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu halde hapse girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN