Birim zamanda çok verim aldı

Giriş Tarihi: 5.8.2013

Dershaneye gitmeden KPSS-A Grubu birincisi olan Onur Nazlıaka, başarısının sırrını 'birim zamanda en çok verimi almak' diye açıkladı

Memur ve işçi emeklisi emekli bir ailenin oğlu olan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Nazlıaka, KPSS A Grubu'nda 100 tam puan alarak Türkiye Birincisi olmayı başarırken, iki farklı puan dalında da Türkiye ikincisi oldu. Dershanesiz sınava hazırladığını belirten Nazlıaka, başarınını sırrını 'birim zamanda en çok verim almak' olarak açıkladı.

"İKİ KEZ TEKRAR ETTİM"
Üniversite hayatında sadece bir kez seçmeli bir desten 100 aldığını ve sınav sonucuna çok şaşırdığını belirten Nazlıaka, "İyi bir puan bekliyordum fakat birincilik beni gerçekten şaşırttı. Dört ay gibi kısa bir sürede hazırlandım ve sınava ilk girişimdi, çok mutluyum" dedi. Dershaneye gitmeyi konuları yetiştiremedikleri için tercih etmediğini ifade eden Nazlıaka, "Deneme sınavlarını ve çıkmış soruları çok çözdüm ama daha çok konu ağırlıklı olarak çalıştım. Dershaneye gitsem ne değişecekti? Sonuçta o denemeleri çıkaranlar da dershaneler değil mi? Yolda vakit harcayıp yorulmak istemedim. Ben konuları yetiştirmekle kalmayarak iki kez de tekrar ettim. Hız ve verimi ortak bir noktada buluşturmaya çalıştım" dedi.

MESLEĞİNİ YAPMAYACAK

Sektör sıkıntısı olduğunu ve bu yüzden de avukatlık yapmak istemediğini belirten Nazlıaka, "Uzmanlık ve müfettişlik tercih edeceğim. Şu an stajyer avukatım fakat mesleğimi yapmak istemiyorum" dedi.

SINAVDAN ÖNCE TATLI PARTİSİ
Ders çalışırken saatlerce zaman harcamanın bir önemi olmadığını belirten Nazlıaka, sosyal hayatından ödün vermeden sınava hazırlandığını vurgulayarak şunları söyledi: "Ben sessiz bir ortam olduğu için geceleri ders çalışıyorum. Gün içinde ailemle de vakit geçiriyorum. Hatta babam sınav sonucunu görmeyen bir kişinin benim ders çalıştığıma inanmasının güç olduğunu söylüyor. Sınavdan bir gece önce de arkadaşlarla tatlı partisi yaptık. Çok fazla tatlı yedim ve annem ertesi sabah sınava geç kalacağımdan korktuğu için beni sürekli telefonla aradı. Ben de ona kazanacağımı söyledim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birim zamanda çok verim aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN