Şaha kalktık

Türkiye Hokey Federasyonu Başkan Vekili Bayram Yüksel, "Hokeyde büyük başarılara imza attık. Aldığımız başarılarla adeta şaha kalktık" diye konuştu

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Türkiye Hokey Federasyonu Başkan Vekili Bayram Yüksel, son dönemlerde hokeyde büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Yüksel, göreve geldikten sonra hokeyi şaha kaldırdıklarını belirterek, "Bizden önce hokey neredeyse Türkiye'de bitmek üzereydi. Göreve geldikten sonra büyük bir atılım yaptık ve yoğun çalışma sonrasında hokeyi ayağa kaldırdı. Şu anda 'şaha kalktık' diyebiliriz. İlerleyen yıllarda daha çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Türkiye'de daha önceki dönemlerde hokey kulübü sayısının 25 civarında olduğunu da vurgulayan Türkiye Hokey Federasyonu Başkan Vekili Bayram Yüksel, " Öncelikle kulüp sayısını çoğalttık. 25 civarında olan kulüp sayısı şimdi 70'lere geldi. Hokey Türkiye'de 10-15 ilde yapılıyordu. Şimdi yüzde 90'lardayız. Artık, gençlerimiz hokeyde de lisans çıkartmak için kulüplere akın ediyor. Bu da iyi yolda olduğumuzun göstergesidir" dedi.

Okullarda hokeye büyük ilgi
Son yıllarda Avrupa'da ve dünyada aldıkları başarılarla ses getirdiklerinin altını çizen Yüksel, sözlerine şöyle devam etti: "Tesisleşme yönünde de atılım içerisindeyiz. Bununla beraber Avrupa'da aldığımız başarılarla ses getirdik. Artık, okullarla irtibata geçtik. Okullarda da hokeyi yaygınlaştırıp, sporcu sayımızı daha da yükselteceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaha kalktık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN