'Asfaltı ağlatan' doktor

Kadın doğum uzmanı Dr. Bülent Alp Aydın, iş stresini pistlerde yarışarak atıyor

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Ankara'nın en yoğun ve en çok hastası olan kadın doğum uzmanlarından Dr. Bülent Alp Aydın, yoğun iş temposunu 'hızlı' bitiriyor. Uzun yıllar otomobil sporlarıyla ilgilenen Aydın, doğum stresini, yarış pistlerinde atıyor. Ankara'da yaptırdığı doğumlarla rekor kıran Aydın, ne doğumda ne de pistte rakip tanımıyor.

"SINIR TANIMIYOR"
ABD'de yaptığı yumurtalık nakliyle tıp literatürüne giren Dr. Bülent Alp Aydın, iyi doktorluğunun yanı sıra renkli kişiliyle de ünlü. Hastalarının "stand up şovmenlerine taş çıkarır" diye tanımladığı Dr. Aydın, aynı zamanda otomobil yarışçısı. Yaptığı işlerde sınır tanımamasıyla bilenen Aydın, çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu her şeyi başarmış. "Hayatı sevmeden yaşamdan tat alınmayacağını" belirten Aydın, doktor ve yarışçı yönünü anlattı:

"NE İSTEDİYSEM ALDIM"
Çocukluğunda 'büyüyünce ne olacaksın?' sorusunun çok meşhur olduğunu anlatan Aydın, "Ben bu soruyu hep 'doktor' diye yanıtlardım. Liseden sonra girdiğim sınavda GATA'yı kazandım. Uzun yıllar askeri hekimlik yaptım. Daha sonra GATA'dan istifa ederek ABD'ye gittim. Orada yumurta nakli ile ilgili çalışmalarda bulundum. Dünyanın ilk yumurtalık naklini yapan ekipte yer aldım" dedi.

DERECEYE GİRDİM
Hem motosiklet hem de otomobille yarışmayı çok sevdiğini vurgulayan Aydın, "Her yıl düzenli olarak yapılan tüm yarışlara katılıyorum. Girdiğim bütün yarışlardan dereceyle çıktım. Derece almadığım yarış hatırlamıyorum" dedi. Aydın, motor ve otomobil yarışlarının yollarda değil pistlerde yapılması gerektiğini vurgulayarak, kendisin sadece can güvenliğiyle ilgili tüm önlemlerin alındığı pistlerde yarıştığını açıkladı.

Kutsal bir göreve yardım edebilmek inanılmaz bir şey
Aydın, daha sonra Türkiye'ye dönüp doktorluk yapmaya devam ettiğini açıklayarak, "Kadın doğum uzmanıyım. Çocukları çok sevdiğim için uzmanlığımı da seviyorum. Dünyaya bir çocuk getirmek gibi kutsal göreve yardım edebilmek de doğum gibi inanılmaz bir duygu" diye konuştu. Çocukken motor ve otomobil yarışlarına meraklı olduğunu, 18 yaşına girip ehliyetimi aldıktan sonra soluğu pistlerde aldığını açıklayan Dr. Bülent Alp Aydın, şöyle konuştu: "Önce motosiklet yarışları, ardından otomobil. Hız benim için bir tutku. Normal üstü çalışıyorum. Bu nedenle çok yoruluyorum. Ama yarışırken bütün günün yorgunluğunu atıyorum."

YARIN: DOÇ. DR. HANDAN DOĞAN HEM DOKTOR HEM ANNE HEM DE İYİ BİR BASKETBOLCU
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Asfaltı ağlatan' doktor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN