Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondu işgali

Öveçler'de okul yapılması planlanan alanda yer alan gecekondular yıllardır yıkılmayı bekliyor. Mahalle sakinleri görüntü kirliliğinin sona ermesini istiyor

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Çankaya'ya bağlı Öveçler, Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Nimet Sokak'ta imar planında ilkokul alanı olarak ayrılmış arazideki yer alan gecekondular vatandaşların tepkisini çekiyor. Arsa üzerine yatırım planlanabilmesi için gecekonduların tahliyelerinin yapılması gerektiğini belirten mahalle sakinleri, ilkokul alanı üzerinde bulunan 16 gecekondunun tahliyesi ve yıkımının Çankaya Belediyesi tarafından uzun süredir yapılamadığını dile getirdi.

YAZIŞMALAR SONUÇSUZ KALDI

Sokullu Mahallesi Muhtarı Fatma Taner Ege, uzun süredir resmi kurumlarla yazışmalar yaptığını ve yıkım işlemine ilişkin herhangi bir ilerleme kaydedilemediğini belirtti. Ege, parkın yanındaki alanın gecekondulardan kurtarılarak imar planında öngörülen ilkokulun bir an önce yapılmasını istediklerini kaydetti.

'SESİMİZİ DUYURAMADIK'
Mahale sakinlerinden Ethem Akkaya, her türlü girişime ra��men seslerini duyuramadıklarını belirterek "Mahallemiz için gerekli olan ilköğretim okulunun yapımında bir türlü ilerleme olmadı. Parkın yanındaki bu gecekondular görüntü kirliliği yaratıyor. Alana çocuk parkı yapıldı ama gecekondular yüzünden hijyenik bir ortam oluşturulmadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondu işgali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN