Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın hep can simidi

Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşculu, "Altın küçük tasarrufçu için can simidi. Şimdi altına yatırımın tam zamanı" dedi

Giriş Tarihi: 14.10.2013
Vatandaşın gözde tasarruf araçlarından altın, adeta "can simidi" işlevi görüyor. Bu yıl içinde 170 liraya kadar yaklaşan çeyrek altın fiyatları, 145 liraya kadar indi. Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşculu, altının her zaman iyi bir tasarruf aracı olduğunu vurgulayarak, "Başta küçük tasarrufçular olmak üzere herkese yatırım için altın almalarını öneriyoruz. Ev ya da araba alırken de altın vatandaş için can simidi oluyor. Altına yatırımın tam zamanı" diye konuştu.

145 TL'YE GERİLEDİ
Altın fiyatları, 2013 yılında dalgalı bir seyir izledi. 2013 yılı başında 164 lira olan çeyrek Cumhuriyet altını, inişli-çıkışlı bir yıl geçirdi. Eylül ayında 167 lirayla en yüksek düzeyine ulaşan çeyrek altın fiyatları, bayram öncesi 145 liraya kadar geriledi. Kuyumcular, altın fiyatlarının yılsonuna kadar bu düzeyde seyredeceğini tahmin ediyor.

"HER ŞEY İÇİN"
Oda Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşculu, Türk insanının uzun yıllardır geleneksel takısının altın olduğunu vurgulayarak, altının hem tasarruf, hem de görsel açıdan önem taşıdığını hatırlattı. Altının her zaman "can simidi" olarak görüldüğüne dikkat çeken Çavuşculu, "Biz Türkler olarak altına hep düşkün olduk. Kriz dönemlerinde, sıkıntı yaşadığında, ev ya da araba alırken daima altın olarak biriktirdiğimiz tasarrufları değerlendirdik. Bundan sonra da böyle olacağına inanıyoruz" dedi.

HER DÖNEM MÜŞTERİSİ VAR
Altının her dönemde müşterisi bulunduğunu ifade eden Çavuşculu, fiyatlardaki artış ya da yükseliş durumunda tereddüde gerek olmadığını söyledi. Başkan Çavuşculu, gelecek dönemde de altının en gözde tasarruf araçlarından biri olacağına inandığını belirterek, "Hem tasarruf, hem de takı için Başkentliler'e altını öneriyoruz. Vatandaştan küçük tasarruflarını altında değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz. Takı için de altından vazgeçmesinler. Birbirinden özel ve güzel tasarımlarımızla müşterilerimizi kuyumculara bekliyoruz" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın hep can simidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN