Eğitime 'merhaba'

Giriş Tarihi: 15.10.2013

Gazi Üniversitesi, yeni eğitim yılının açılışını Konser Salonu'nda düzenlenen özel törenle gerçekleştirdi

Türkiye'nin en köklü yüksek öğrenim kurumlarından Gazi Üniversitesi'nde 2013-2014 eğitim-öğretim yılı başladı. Gazi Konser Salonu'nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, MGK Genel Sekreteri Muammer Türker, dekanlar ve çok sayıda öğretim görevlisi katıldı. Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı ve Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın verdiği konserle başlayan açılışta, üniversite sınavında ilk bine girerek Gazi Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere plaket verildi.

"İHTİYACI KARŞILIYOR"
Büyükberber, "Batı ile Doğu kültürü arasındaki konumumuz izlediğimiz konserde de müziğimize yansımış. Ne mutlu ki biz her iki kültürü de başarıyla temsil edebiliyoruz" dedi. "Gazi Gelecektir" sloganıyla hazırlanan slayt sunumunda yer alan çalışmaları anlatan Büyükberber, "49 bin lisans, 18 bin 71 lisansüstü ve doktora öğrencisi ile Gazi Üniversitesi Türkiye'nin öğretim üyesi ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılıyor" şeklinde konuştu.

NADİR BİLİM YUVASI
Gazi Üniversitesi bünyesinde gerçekleşen çift diploma programı ile Türkiye'de uluslararası anlamda öğrenci yetiştiren nadir üniversitelerden biri durumunda olduğunu belirten Büyükberber, "Gerçekleşen tüm bu projelerle Gazi Üniversitesi'ni hem Türkiye'de hem de dünyada hak ettiği yere getirmek öncelikli hedefimiz" şeklinde konuştu. "Engelsiz Gazi" projesiyle Gazi Üniversitesi'nin engelli öğrencilerine destek olacağını anlatan Büyükberber, şöyle konuştu: "Bu proje çok masraflı olacak. Ancak öncelikle hedefimiz Gazi Üniversitesi'ndeki bütün öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinden tam olarak faydalanması."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime 'merhaba'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN