Pembe Köşk ücretsiz gezilecek

İsmet İnönü Evi, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ücretsiz gezilebilecek. Evin kapıları 24 Kasım'a kadar açık kalacak

Giriş Tarihi: 26.10.2013
İnönü Vakfı, Pembe Köşk olarak bilinen "İsmet İnönü Evi"nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 24 Kasım'a kadar ücretsiz ziyaret edilebileceğini açıkladı.

SERGİ YER ALACAK
Her gün 10.00-12.00 ile 13.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek Pembe Köşk'te "Lozan ve Cumhuriyet'in 90. Yılında Atatürk ve İnönü" konulu fotoğraf ve obje sergisi yer alacak. 8 Ekim'de Galeri Uray'da açılan, küratörlüğünü Prof. Dr. Zafer Toprak'ın üstlendiği, yeni teknolojilerin kullanıldığı "Lozan'dan Cumhuriyet'e İsmet İnönü" sergisinde dokunmatik ekranlar ve video enstalasyonlar aracılığıyla interaktif olarak sergilenen belge ve objelerin asıllarının "Pembe Köşk"te görülebilecek.

TANITIM YAPILACAK
İsmet İnönü ve eşi Mevhibe İnönü'nün giysileri, "Pembe Köşk"ün yemek odası ve Atatürk'ün yemek yediği masa ve İnönüler'in kullandıkları eşyalar da sergide yer alacak. Bugün ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan'ın koleksiyonundan "Pembe Köşk"te sergilenen fotoğraf sergisinin tanıtımı da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pembe Köşk ücretsiz gezilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN