Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı dile çok önem veriyoruz

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Türkiye'nin en iyi ve başarılı dil okullarından birisine konuğuz bu hafta. YDS academy ve onun başarılı ortağı Deniz Pınar Boyacıoğlu ile yabancı dilin önemini ve hayatımızdaki yerini konuştuk.
Deniz Pınar Boyacıoğlu kimdir, bize kendinizden bahseder misiniz?
* Gölcük Kocaeli'nde 1977 yılında doğdum. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldum ve öğretmenlik yapmaya başladım. 4 yıl önce YDS yayıncılığın sahipleriyle görüşerek Ankara'da da kurma fikrini önerdim ve birlikte böyle bir yola girdik.
YDS Academy ne iş yapar, okuyucularımıza bu konuda bilgi verebilir misiniz?
* YDS Academy Yabancı Dil Okulları, YDS Publishing Yabancı Dil Yayıncılığı ve YDS Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olmak üzere üç farklı alanda hizmet veren YDS Eğitim Grubu, 2005 yılında dil öğrenimi alanında yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak için kuruldu. Kısa sürede yabancı dil eğitimi alanında uluslararası standartlarda bütünleşik hizmet anlayışı ve durmak bilmeyen enerjisi ile lider konuma yükseltti. YDS Academy Dil Okulları, kuruluşta ilk şube Balıkesir merkez olmak üzere, Ankara, Balıkesir Çarşı Şubesi, Bursa, Çanakkale, Edremit, İzmir, Manisa, İstanbul ve Adana olmak üzere 10 farklı şube olarak çeşitli illerde faaliyet gösteriyor. Hedefimiz İngilizce'yi herkesin etkili bir şekilde kullanabileceğe seviyeye getirmek. Bu sayede, uluslararası arenada kendini daha iyi ifade edebilen, üretim gücünü satış gücüne çeviren birey

Milyarlarca bilginin yüzde 86'sı İngilizce

İngilizce'nin dünyada ve Türkiye'de önemi sizce nedir, neden İngilizce öğreniyoruz?
* Bir dilin önemini belirleyen 4 etken var. O dilin kullanıcı sayısı, resmi dil olarak yaygınlığı, ana dil ya da resmi dil olarak kullanıldığı ülkelerin ekonomik gücü ve o dilde üretilen bilginin hacmi. Günümüzde İngilizce bu 4 yönden de diğer tüm dillerden daha üstün. Bu nedenle internette bulunan milyarlarca gigabyte bilginin yüzde 86'sı İngilizce. Bir makalenin tüm dünya genelinde kabul görmesi için ilk şart İngilizce yazılmasıdır. Dünya genelinde her yıl yayımlanan yaklaşık 300 milyon makalenin yüzde 88'i İngilizcedir. Bütün bunların bir sonucu olarak; pek çok alanda İngilizce bilen nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç ülkemizde de İngilizce öğrenme isteğini ve öğretim yaygınlığını artırmıştır. Bu nedenledir ki; İngilizce eğitimi günümüz koşullarında bir zorunluluk hâline gelmiştir.

Peki, bu bağlamda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?
*
YDS Academy Dil Okullarımızda her yaş grubuna, teknolojik sınıflarda uluslararası sertifikalara sahip eğitmenler ile dil eğitimi veriyoruz. Dil okullarımızda ulusal ve uluslararası sınavlara yönelik kurslarımız 6 seviyeli. Avrupa Ortak Dil Çerçevesi uyumlu genel İngilizce programlarımız, ilköğretim/lise, kolej İngilizcesi programlarımız, proficiency (üniversite hazırlık atlama sınavları, YDS (yabancı dil sınavı) hazırlık programlarımız, TOEFL-IELTS sınavlarına hazırlık programları gibi çeşitli alanlarda dil eğitimi veriyoruz. Ayrıca öğrenci portföyümüze bağlı olarak dünya dillerinde arz-talep doğrultusunda yabancı dil eğitimi programlarımız da mevcut. Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'nı (CEFR) uyguluyoruz. Eğitim stratejilerimizde öğrenci merkezli, yapılandırmacı eğitim anlayışına uygun modellerle eğitim vermekteyiz. Okullarda İngilizce eğitiminde en büyük sıkıntı; farklı dersler arasına sıkıştırılmış İngilizce eğitimi olması. Öğrenci matematik dersinden çıkıp İngilizce'ye ardından ise bir başka derse giriyor. Öğretmen ne kadar teknolojik sınıflar ve materyaller kullanırsa kullansın sadece dil eğitimi veren bir kurumun yakalayacağı başarıya ulaşması mümkün olmayacaktır. Bizler akıllı teknolojik sınıflarda, görsel, işitsel ve dramaya dayalı rol modellerle, öğrencinin on parmak dokunabildiği bir yabancı dil eğitimi veriyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı dile çok önem veriyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN