Sandıkta bunlara dikkat!

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Yarın sandık başına gitmeden önce mutlaka üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yer aldığı fotoğraflı ve resmi nitelikte kimlik bulundurmanız gerekiyor. Ankaralılar 4 farklı sandıkta oy kullanacak. Bunlar, büyükşehir belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği için verilecek oy pusulalarında tercih edilecek.

KİMLİK GÖTÜRMEK ŞART

Yarın saat 08.00-17.00 arasında oy kullanılacak. Ancak oy vermeye gitmeden önce yanınızda mutlaka üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yer aldığı fotoğraflı ve resmi nitelikte bir kimlik bulundurmanız gerekiyor. Üzerinde kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kağıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart.

4 FARKLI SANDIK

Her seçmen, hangi sandık seçmen listesine yazılmış ise ancak o sandıkta oy kullanabilecek. Yüksek Seçim Kurulu'nca belirlenen oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler varsa, sandık kurulu başkanı bunları saydıktan sonra sırayla oylarını kullanmalarına izin verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sandıkta bunlara dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN