Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamamönü'nde baharın gelişi büyük coşkuyla kutlanacak

Kıştan çıkıp, baharın sıcaklığına kavuşulması anlamına gelen "Hıdırellez", her yıl olduğu gibi bu sene de binlerce Ankaralı'yı Hamamönü'nde buluşturacak

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Hıdırellez ateşi bu yıl da Hamamönü'nde yanacak, baharın gelişi Hamamönü'nde coşkuyla kutlanacak. Ankara'daki pek çok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Altındağ Belediyesi, Hamamönü'nde gerçekleştirilen organizasyonla, tüm Ankaralılara Hıdırellez coşkusunu yaşatacak, bahar sevinci Altındağ'dan tüm Ankara'ya yayılacak. İki gün sürecek şenlik, 5 Mayıs günü saat 14.00'de başlayacak. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri'nin davul gösterisi ve gitar dinletisinin ardından, şenlik etkinlikleri başlayacak.

RESMİ AÇILIŞ YAPILACAK
Geleneksel Hıdırellez etkinlikleri herkesi şenlik alanına çekerken, saat 19.00'da gerçekleşecek resmi açılışın ardından Hıdırellez kapısından girilecek.

ATEŞLER YAKILACAK
Hıdırellez ateşi, şenlik meydanında yakılacak. Üzerinden atlanınca o yıl yaşanan tüm kederleri ve sıkıntıları uzaklaştıracağına, hastalıklara son vereceğine inanılan Hıdırellez ateşi meydandaki coşkuyu doruğa çıkaracak. Dilek kuyusuna taş atma, gül ağacına dilek bağlama, yumurta boyama, çember çevirme, salıncakta sallanma, yumurta tokuşturma gibi etkinlikler de Hıdırellez coşkusunu yaşatacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamamönü'nde baharın gelişi büyük coşkuyla kutlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN