Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Festival Çok Güzel Gelsene'

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, "Festival Çok Güzel Gelsene" sloganıyla 8 Mayıs'ta gösterime başlayacak

Giriş Tarihi: 4.5.2014
8 Mayıs'ta başlayacak Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Ankaralılar'ı sinema salonlarına çekecek. Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halime Güner, 17 yıldır sürdürülen festivalin geldiği nokta dolayısıyla sadece Ankara'nın değil bütün Türkiye'nin gururu olduğunu söyledi.

"CANNES'LA YARIŞIYOR"
Güner, festivalin, sinemada, her geçen gün kadının daha yüksek sesle "ben de varım" diyebildiği mecralardan birisi haline geldiğini anlattı. Cannes ve Berlin film festivallerine bine yakın filmin gönderildiğinin altını çizen Güner, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'ne gösterilen ilginin de neredeyse bu festivallere yakın olduğunu vurguladı.

DESTEK BEKLİYORUZ
Ankara'da İstanbul'a kıyasla festivallerin maddi destek bulmakta zorlandığına işaret eden Halime Güner, uluslararası anlamda elde ettikleri başarıyı daha da taçlandırabilmek için hem özel sektör hem de devlet kuruluşlarından destek beklediklerini dile getirdi. Festivalin önemine işaret eden Güner, "Festivalimiz, Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliğinin (FIPRESCI) dünyada ödül verdiği tek kadın filmleri festivali. Bir tanıtımsa ülkemiz için bundan daha iyi tanıtım olamaz, bir kültür sanatsa bundan daha kucaklayıcı olamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Festival Çok Güzel Gelsene'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN