Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortaklarıyla köşeyi döndü

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'in ilaç firması ortaklarına akademik torpil yaparak üniversitede stratejik pozisyonlara getirdiği belgelendi

Gazi Üniversitesi'ni Gülen örgütüne teslim eden, üniversite personeline uyguladığı mobbingle çalışanlara kan kusturan Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'in, iş ortaklarına akademik torpil uygulayarak üniversite içinde önemli yerlere getirdiği ortaya çıktı. Ticaret Sicil belgelerine göre yaklaşık 3 yıl önce Onkogrup İlaç Sağlık Eğitim ve Tic. Ltd. Şti'ni Mustafa Benekli ve Uğur Coşkun ile birlikte kuran Büyükberber, rektör olduktan sonra Benekli'yi Tıp Fakültesi Dekan Vekilliği'ne, Coşkun'u da Rektör Baş Danışmanlığı'na getirdi.

13 DANIŞMAN NE İŞ YAPAR

Süleyman Büyükberber, rektör olur olmaz Gazi Üniversitesi'ni kendi şirketi gibi yönetmeye başladı. Tıp Fakültesi'nin kontrolünü Mustafa Benekli'ye bırakan Rektör, üniversite yönetimindeki idari ve akademik işleyişi de Uğur Coşkun'la yapmaya başladı. Öyle ki Rektör Danışmanı olan Coşkun'un üniversiteye alınacak öğretim görevlilerinden bölümlere ayrılacak ödeneklere kadar her şeyi kendisinin belirlediği iddia edildi. Daha önce 3 danışmanı bulunan üniversiteye 13 danışman atayan Büyükberber, cemaat yapılanmasını da bu danışmanlar sayesinde sağladı.

İTİRAF GİBİ RÖPORTAJ

Kurdukları firmayla köşeyi dönen Rektör Süleyman Büyükber'in sektörün önemli internet sitelerinden Sağlığın Sesi Sitesi'ne ilaç firmaları hakkında verdiği röportaj ortaya çıktı. Büyükberber, Gazi Üniversitesi Medikal Onkoloji Bilim Dalı'nda görevliyken yaptığı açıklamada, "Birileri bize daha fazla ilaç kullandırtıyor. Böyle düşünülürse ilaç firmalarının daha pahalı ilaçları daha çok hastalıkta ve daha erken evrelerde reçete ettirmesini kolaylaştıran her türlü girişime destek vermeleri normaldir" itirafında bulunuyor. Büyükberber'in yıllar sonra ilaç şirketi sahibi olması da düşündürüyor.

3 SİLAHŞÖRLER
Büyükberber, Benekli ve Coşkun ikilisine üniversite yönetiminde onlarca görev vererek üniversiteyi iş ortaklarıyla birlikte yönetmeye başladı. Üç ortağın kurduğu ilaç şirketi üzerinden milyonlarca lira gelir elde ettiği iddia edildi. Gelirin ana kaynağını ise Gazi Üniversitesi'nde tedavi gören hastalar oluşturdu. İddialara göre Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yatan hastaları kendi firmasına yönlendiren üçlü bu yöntemle köşeyi döndü. Kendisi de Onkolog (Kanser Doktoru) olan Rektör Süleyman Büyükberber, pahalı kanser ilaçları satarak zenginliklerine zenginlik kattı.

ÇİVİTÇİ'NİN KOCASI İLE GİZLİ ORTAKMIŞ
Göreve geldiği günden beri yaptığı icraatlarla üniversitenin anahtarını paralel yapıya teslim eden Süleyman Büyükberber'in icraatları bununla da bitmiyor. Büyükberber'in Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden kovulan Bülent Çivitçi'nin Maltepe'deki Gümüş İğne Fizik Tedavi Merkezi'nin de gizli ortağı olduğu iddia edildi. Büyükberber, ortağı Bülent Çivitçi'nin eşi Şule Çitivçi'yi de rektör olduktan sonra Mobbing Ofisi'nin başına geçirdi. Moda Tasarım Uzmanı Çivitçi, farklı zamanlarda da Büyükberber'in emriyle üniversitedeki stratejik görevlere getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaklarıyla köşeyi döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN