Ihlamur Konağı'nda konforlu yaşam

Giriş Tarihi: 7.6.2014

Kısa bir süre önce faaliyetlerine başlayan Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi, yaşlılara huzurlu ve konforlu yaşam sunuyor

Yaşamkent'te "Bir Gülüşün Yeter" sloganıyla kapılarını açan Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi'nde ilk misafirlerin kabulü ile yaşam başladı. Merkezin Yönetim Kurulu Başkanı Hayriye Sungur, aylar süren, her ayrıntının düşünüldüğü titiz çalışmalar sonucu açılışa hazır hale getirilen konağın açıldığını söyledi.

EN GÜZELİNi HAK EDİYORLAR

Farklı ülkelerdeki yaşlı bakım merkezlerini gezdiğini anlatan Sungur, "Gözlem yapıp, inceledik. Ülkemizde böyle yerlerin olmayışı beni bu alana yöneltti. Yılların yorgunluğunu üzerlerinde taşıyan büyüklerimiz, yaşamlarının bu döneminde her şeyin en güzelini hak ediyor düşüncesiyle yola çıktık. Bize emanet edilen büyüklerimize önce sağlık sonra da sosyal alanlarda en iyiyi vermek arzusu ile hareket ettik" dedi. Sungur, "Misafirlerimizin kimi rahatsızlığı kimi yaşam kalitesini artırmak için bizi tercih ediyor. Onların her gününü dolu dolu yaşamaları için gayret göstereceğiz. Her türlü yaşlı konuğumuzu kabul edebilecek donanıma sahibiz" diye konuştu.

YAŞLI KREŞİ UYGULAMASI
Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi'nde çok farklı bir uygulama da hayat buluyor. Hayriye Sungur, 'Yaşlı Kreşi'nin hizmete gireceğini anlatarak, "Dileyen yaşlı yakınları büyüklerini sabah getirip akşam alabilecek. Kreşe gelen konuklarımız burada sunduğumuz her türlü imkandan yararlanabilecek. Hatta yanlarında bakıcılarını da getirebilecek. Çünkü bazen aileler, konuklarımızın bakıcılarıyla kalmalarını istiyor. Biz de bu imkanı onlara sağlıyoruz" dedi.

PARMAK İZİ UYGULANIYOR
Ihlamur Konağı'nda kendi bakımını karşılayabilecek yaşlıların dışında alzheimer, demans, MS, felçli ve yatağa bağımlı yaşlılara da hizmet veriliyor. Merkezde 24 saat hemşire ve doktor gözetiminde tutulan yaşlıların her 30 dakikada bir kontrolü için parmak izi tur sistemi uygulanıyor. Merkezde müzik, resim ve diğer el sanatlarının yapılacağı hobi alanı, sanat galerisi, sinema salonu, internet ve eğlence salonları, oyun alanları, kongre salonu, kütüphane bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ihlamur Konağı'nda konforlu yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN