Kanserle 'Yiğit'çe savaş

Giriş Tarihi: 22.6.2014

14 yaşındaki Yiğit 'kanser' olduğunu iddia etti. Ailesi ise ona inanmadı. Lösemi olan Yiğit hastalığı 7 ayda yendi

Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Yiğit Yalçın (14), vücudundaki morluklardan, diş etindeki kanamalardan ve öksürükten şüphelenerek araştırma yaptı. Kendisine kanser teşhisi koyan Yiğit, ailesine durumun ciddiyetini anlattı ancak ikna edemedi.

YENİDEN FUTBOL OYNAYABİLECEK

Rahatsızlandığı için hastaneye kaldırılan Yiğit'e lösemi teşhisi kondu. Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Yiğit, 7 aylık mücadelenin ardından kansere karşı verdiği savaşı kazandı. O, şimdi futbol oynayacağı günü bekliyor.

"KANSER DEĞİL AİLEM ÜZDÜ"
Hastalıktan korkmadığını söyleyen Yiğit, "Okulda gördüğüm sağlık derslerinden hastalığı az çok biliyordum. Emin olmak için internette araştırdım ve kanser olduğumu anladım. Durumu anneme anlattım ama o inanmadı. Beni kanser olduğum değil en çok ailemin bana inanmaması üzdü" dedi.

HASTALIĞI HİÇ YAKIŞTIRAMADIK
Yaklaşık 1 ay boyunca annesi Nuran Yalçın (54) ve emekli Almanca öğretmeni babası Yusuf Yalçın'ı (63) hastalığı konusunda ikna edemediğini belirten Yiğit Yalçın, "Kuzenimle top oynarken fenalaştım. Ailem beni hemen hastaneye götürdü. Ben direk doktora lösemi hastasıyım dedim. Doktor bile şaşırdı. Benden kan aldılar. Sonuçlar gelince doktor bana 'Sen git bir su al gel' dedi. Ben de gitmeyi kabul etmedim. Hastalığımı bana söylemesini istedim. Çünkü hastalığımı biliyordum" diye konuştu. Evlendikten 20 yıl sonra yıllarca özlemini çektikleri çocuklarının lösemi olduğunu öğrendiklerinde yıkıldıklarını söyleyen anne Nuran Yalçın, "Hareketli bir çocuk olduğundan vücudundaki morlukların düşüp kalkmasına bağlı olduğunu düşündüm. Bize kanser olduğunu söylediğinde kızıyorduk ve çocuğumuza böyle bir hastalığı yakıştıramıyorduk. Doktor bize lösemi olduğunu söyleyince dünyam yıkıldı. Oğlumun tedavisi sürecinde çok zor günler geçirdik. 63 kilodan 50 kiloya düştüm" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserle 'Yiğit'çe savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN