Alsancak Çarşısı'nda esnafın saati 30 yıldır hiç durmadı

Ulus'taki Alsancak Çarşısı 30 yıldan fazla süredir saat almak isteyen Başkentliler'e hizmet vermeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Başkent'in köklü ticaret merkezlerinden Ulus Sanayi Caddesi'ndeki Alsancak Çarşısı'nın saatçi esnafı, 30 yılı aşkın süredir Başkentliler'e hizmet veriyor. Mesleğini saatçi olan babası Ali Ursavaş'dan aldığını söyleyen Murat Ursavaş hem satış hem de tamir yaptıklarını belirterek, saatin günümüzde bir tasarım konusu ve aksesuar olarak değerlendirildiğini kaydetti.

KIYAFETE GÖRE SAAT
Özellikle bayanların farklı renk ve şekillerde, günlük kıyafetlerine göre saatler tercih ettiğini dile getiren Ursavaş, yerli üretimin olmadığı kol saati piyasasında ve Türkiye'de üretimi yapılan duvar saatlerinde model çeşitliliğinin giderek arttığını ifade etti. Ursavaş, "150- 250 TL fiyat aralığındaki saatlere daha fazla rağbet var. Üst gelir grubu ise 500 TL'ye kadar olan saatlerle ilgileniyor" diye konuştu.

ÇALAR SAATLER YENİDEN GÖZDE OLDU
Yaklaşık 20 yıl önce seyyar satıcılıktan mağazacılığa geçen Hüseyin Güven ise perakende ve promosyon taleplerine yönelik toptan satış yapıyor. Cep telefonlarının yaygınlaştığı dönemde satışlarının büyük oranda düştüğünü kaydeden Güven, bu cihazların zararlarının öğrenilmesiyle birlikte yeniden çalar saate dönüşün başladığına dikkat çekti. Güven, "Cep telefonunun sinyalleri zararlı, bunu bilmeyen kalmadı. İnsanlar bu nedenle cep telefonlarını arama haricinde kendisinden uzak tutmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alsancak Çarşısı'nda esnafın saati 30 yıldır hiç durmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN