Güvenpark durakları dolmuşlara kalıyor

Giriş Tarihi: 22.8.2014

Yeni otobüs-dolmuş-metro düzenlemesi yarın başlayacak. Kızılay'dan Çayyolu ve Sincan'a metro teşvik edilecek. Güvenpark ise dolmuşlara kalacak

Kızılay'dan Çayyolu ve Sincan istikametine gitmek isteyen Başkentlileri raylı sisteme yönlendirerek bu güzergahtaki trafik yoğunluğunu azaltmayı amaçlayan yeni düzenleme yarından itibaren başlayacak. Böylece, Kızılay kent merkezinden geçen belediye otobüsü sayısı en aza indirilmiş olacak. Bu kapsamda kaldırılan Güvenpark'taki otobüs hareket noktalarının bulunduğu alan da tamamen dolmuşlara kalacak.

HAREKET OPERA'DAN

Eskişehir Yolu ve Sincan güzergâhına giden belediye otobüslerinin ring servislerine dönüştürülmesinin ardından, güzergâh ve durak yerleri de değişti. Güvenpark'ta bulunan otobüs hareket noktaları kaldırıldı. Bu kapsamda hareket noktası Güvenpark olan sekiz hattın Kızılay'daki güzergâhı iptal edildi. Otobüslerin hareket noktası Opera olarak değiştirildi.

DOLMUŞLAR İÇİN YENİ DÜZENLEME

Yeni uygulamanın ardından Güvenpark'taki durak alanı yeniden düzenlenecek. Belediye otobüslerinden boşalacak olan yer de, özellikle Milli Müdafaa Caddesi ve Kumrular Caddesi'nde park nedeniyle yoğun trafiğe neden olan dolmuş hatlarına devredilecek. Genelkurmay Başkanlığı Kuzey Nizamiye karşısında depolama yapan Balgat dolmuşları da Güvenpark'a alınacak. Sabah ve akşam saatlerinde insanların yürüyecek alan dahi bulmasının zorlaştığı bölgede bu değişikliğin ardından araç trafiğinin ve yolcu yoğunluğunun azalması bekleniyor.

Opera'ya giden otobüs hatları
103 - Güvenpark-Atılım Üniversitesi
143 - Güvenpark-Balgat Ceyhunatıf Kansu Cd.
153 - Güvenpark-Balgat-Gökkuşağı Mh.
190 - Güvenpark-Yeşilkent Mh.-Karataş Mh.
191 - Güvenpark-Taşpınar Mh.
192 - Güvenpark-Tulumtaş Mh.
193 - Güvenpark-İncek Toki
194 - Güvenpark-Fevziye Mh.

Ismahan Simge GÜMÜŞAY
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenpark durakları dolmuşlara kalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN