Haksızlık yapıldı

Ankaragücü'nün yeni başkanı Metin Akyüz, ayağının tozuyla SABAH Ankara'ya çok özel açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Haksızlık yapıldı
Ankaragücü'nde Mehmet Yiğiner'den sonra göreve gelen Metin Akyüz, "Yıllar önce biri bana dese ki sen Ankaragücü başkanı olacaksın, hayatta inanmazdım. Eskiden bırakın başkanlığı üye bile olmak çok zordu" dedi. Mehmet Yiğiner'e haksızlık yapıldığını da belirten Akyüz, "O şimdiye kadar kulübün borcunu temizleyen tek isimdir" ifadelerini kullandı. İşte, Akyüz'ün SABAH Ankara'ya yaptığı özel açıklamalar:

Tek amacımız A.Gücü'nün kurtulması

Ankaragücü'nün hayatını idame ettirebilmesi için her ay 1 milyon civarı para lazım. Şimdi Yiğiner gittikten sonra ne olacak? Sen onun gibi bir adamı kaçırdın. Zaten bu iş bir tek Mehmet Yiğiner ile de olmaz. Destek gerekiyor. Biz genel kurula kadar buradayız. İnşallah o vakte kadar birileri çıkar da Ankaragücü'nü kurtarır. Biri varsa yarın gelsin, hatta şimdi kapıdan içeri girsin koltuktan kalkar görevi teslim ederiz. Bizim burada oturma gibi bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz Ankaragücü'nün yaşaması.

Bizi vebalı bir kulüp olarak görüyorlar

Futbol Federasyonu'nun bizi desteklemesi lazım. Ankaragücü'nü şu an vebalı gibi görüyor herkes. Uğraşmak istemiyorlar. Bu kulübun durumu belli. Bu kulüp yarın deplasmana gidecek, neyle gidecek. Bu kulübün menemen yediği günleri, Sivas'taki ıslak formalı günleri unutmasınlar. Herkes taşın altına elini sokmak zorunda...

Çifte standart var

Spor Toto Teşkilatı var. Birilerine dokunacak ama bugün teşkilatın listesine baksınlar. Artvin'deki bilmem ne spora ne kadar yardım etmiş, Ankaragücü'ne ne kadar yardım etmiş. Allah aşkına birileri gidip bir kontrol etsin orayı. Kime ne kadar yardım gitmiş görsünler. Geçen sene full time iddiaya giren takımlara baksınlar, bir de Ankaragücü kaç maça girmiş ona baksınlar. Üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz.

TFF ne iş yapar!

Başımı zdak i Futbol Federasyonu'ndan bir Allah'ın kulu bizimle ilgilenmiyor. Sen bizim gibi kulüplerin parasıyla geçiniyorsun. Buradaki değişikliklerle ilgili, kulübün ihtiyaçlarıyla ilgili bir kere aranmadık. Şu Tandoğan sahasının haline bakın. Burada binlerce çocuk eğitim görüyor. Sen bize sahip çıkmayacaksan orada ne işin var. Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu talep ettik. Huzuruna çıkabilirsek tüm dertlerimizi anlatacağız. Olan biten her şeyi paylaşacağız. O zaman Ankaragücü daha çabuk kurtulacaktır.

Birlik zamanı geldi


Gözte pe maçına tüm taraftarlarımızı bekliyoruz. Dosta düşmana Ankaragücü'nün ne olduğunu göstermek için kulübümüze destek olsunlar. Birliği beraberliği yakalayamadığımız, oturup bir arada tartışamadığımız ve ortak kararda buluşmadığımız sürece Ankaragücü'ne geçmiş olsun. Başka Ankaragücü yok. Fırsatları kaçırırsak ve böyle devam ederse bu kulübün sonu hayır değil.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haksızlık yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN