Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahtalar kadınların elinde şekilleniyor

ETİSEM atölyesine giren tahta parçalar, hünerli kadınların elinde yeniden hayat buluyor. Kadınlar, marangoz edasında ahşabı kesiyor, boyuyor, şekillendiriyor

Giriş Tarihi: 12.12.2014
Tahtalar kadınların elinde şekilleniyor
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'nde (ETİSEM) açılan ahşap boyama ve dekoratif süsleme kurslarına katılan kadınlar, ortaya birbirinden güzel çalışmalar çıkarıyor. ETİSEM Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Merkezi'ndeki kurslarda, kadınlara usta eğitmenlerce ahşap boyama ve dekoratif süsleme sanatı önce teorik olarak anlatılıyor. Daha sonra kolları sıvayan kadınlar, ahşap tezgahın başına geçiyor. Bir marangoz edasında çalışmalara başlayan kadınlar, ahşaba çeşitli şekiller veriyor. Ortaya çıkan eserler küçük rötuşların ardından süsleme bölümüne alınıyor. Kadınlar burada kendi zevklerine göre ahşap üzerine çizdikleri figürleri boyayarak çalışmalarını daha estetik hale getiriyor. Atölyeye gelen ham ahşap, kadınların hünerli ellerinde tepsi, peçetelik, saat, at arabası, ev gibi birbirinden güzel eserlere dönüşüyor. Atölyede yüzlerce ahşap ürün bulunuyor.

DEMİREL'E TEŞEKKÜR
Belediye Başkanı Enver Demirel, ETİSEM bünyesinde açılan her kursun insana yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu ifade ederek, "ETİSEM projemiz çok ciddi bir eğitim yatırımıdır. 7 ayrı noktada ETİSEM derslikleri, atölyeleri oluşturduk. 70 farklı branşta mesleki, kişisel gelişim ve hobi kurslarımız bulunuyor. Binlerce insanımız bu eğitim imkânından yararlandı. Daha çok hemşehrimizin bu hizmetimizden yararlanmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahtalar kadınların elinde şekilleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN