Başkentli işadamlarına TTO'dan proje desteği

Türkiye Genç İşadamları Derneği Şubesi, Ankara Üniversitesi bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi'nin (TTO) tüm projelerinden yararlanma imkanı elde etti

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Başkentli işadamlarına TTO'dan proje desteği
Üniversitesi (AÜ) ile Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi arasında üniversite bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi'nin tüm imkânlarının iş dünyasına açılmasını sağlayan bir işbirliği protokolü imzalandı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Gordion Otel'de düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, toplumsal sorunların çözümü ve sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarının çok önemli rolü olduğuna değindi.

"ELİNİZİ TAŞIN AL TINA KOYUN"
Kamunun, üniversitelerin, yerel yönetimlerin de bu konularda sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket etmeleri ve ellerini taşın altına koymaları gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. İbiş, "Ankara Üniversitesi olarak bu konuda daha aktif davranıyoruz, kapılarımızı açıyoruz" dedi. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ise Cumhuriyet'in ilk üniversitesi olan AÜ'nün kurulduğu günden bugüne hep öncü rol üstlendiğini ifade etti. Naslı, Teknoloji Transfer Ofisi'nin de bu misyonu sürdürerek üniversitedeki projeleri sanayiciye sunmanın yanı sıra sanayicinin sorunlarına çözüm bulmak için farklı bir projeye imza attığını kaydetti.

PROJELERDEN YARARLANACAKLAR
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş ile TÜGİAD Ankara Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Türker Naslı protokole imza attı. İbiş, Naslı'ya üniversite yayınlarından çıkan "Atatürk ve Cumhuriyet" adlı kitabı hediye etti. İşbirliği protokolüne göre TÜGİAD üyesi şirketler, Teknoloji Transfer Ofisi'nce üretilen projelerden yararlanacak, "Sorun-Çözüm Pazarları"nın aktif katılımcısı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentli işadamlarına TTO'dan proje desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN