İnşaat sektörü 2015'ten umutlu

İki büyük seçimin ekonomide oluşturduğu etkiye karşın 2014'te başarı grafiğini yükselten inşaat sektörü, yeni yıla da büyük beklentilerle giriyor

Giriş Tarihi: 6.1.2015
İnşaat sektörü 2015'ten umutlu
Yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomideki etkisine rağmen başarı grafiğini sürdüren inşaat sektörü, yeni yıla da büyük beklentilerle giriyor. Kaliteli ve markalı projelerin kazandığı süreçten başarıyla çıkan Ankaralı sektör temsilcileri, genel seçimin yapılacağı 2015'ten de oldukça umutlu. Batıkent Karacakaya'da Mebuskent'i hayata geçiren AYMOR Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, 2014'ün bir önceki yıla göre daha hareketli ve verimli bir yıl olduğunu ifade etti.

"2014'TE BÜYÜME KAYDETTİK"
Bu yıl 25 Haziran'da açılışı yapılan ve Ankaralılardan büyük ilgi gören Mebuskent projesinin yıla damgasını vurduğunu belirten Ayhan, "Hem iş hacmi hem de çalışan sayısı olarak 2014'te ciddi bir büyüme kat ettik. Hedeflerimizle yeni döneme kilitlenmiş durumdayız. Bu yıl, 2016'da teslim edeceğimiz Mebuskent projemizin detaylarıyla ilgileneceğimiz bir yıl olacak. Yıl içerisinde sözleşme aşamasına gelecek birkaç projeden söz edilebilir" dedi.

"ŞEHİRLEŞMEYE DİKK AT"
İnşaat firmalarının artık dünyadaki rakipleriyle yarışır konuma geldiğini ifade eden Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci de 2015'te doğru şehirleşmeye her firmanın özen göstermesi gerektiğini kaydetti. Ankara'da konforlu ve rahat yaşamı şehir merkezine yakın konuma getiren Uransan'ın Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik ise Prestij, Elit ve Mirage Bahçe Konutları'nın ardından çevre özelliği ile öne çıkan Royal Plus projesini tamamladıklarını, yeni ve iddialı projeleri Queen Park için çalıştıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaat sektörü 2015'ten umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN