Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski çöplük park olacak

Mamak Belediyesi, eski çöplük alanını yeşillendirerek parka dönüştürecek

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Eski çöplük park olacak
Mamak'ın vizyon projelerinden biri daha hayata geçiyor. Cumhuriyet'ten günümüze Başkent'in çöplerinin döküldüğü eski çöplük bölgesi Natoyolu çöplüğü park olacak. Natoyolu'nda 350 gecekondu hak sahipleriyle anlaşılarak yıkıldı. Bölgeyi yeşillendirerek nefes alınacak alan haline getirmek üzere harekete geçtiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Bütün çöp alanlarının ilçemizde olması bir dezavantajdı, biz bunu avantaja çevirerek, bölgeleri yeşillendirip lıların hizmetine sunacağız" dedi.

MAMAK NEFES ALACAK

Mamak'ın yaşanabilir ve yeşil olması yolundaki çalışmaları hızla sürdürdüklerini belirten Akgül, "Mamak yıllarca cezaevi, gecekondusu ve çöplüğüyle anıldı. Biz bu bölgeleri şehrin nefes alabilecek yerlerine çevireceğiz. Natoyolu çöplüğü olarak bilinen alanda rekreasyon çalışmalarımız başlayacak. Proje 130 dönümlük alanda 2 etap halinde yapılacak. Birinci etap 70 dönüm ve ikinci etap 60 dönüm olmak üzere ikiye ayırdık" diye konuştu.

GAZ BACADAN ÇIKARTILACAK
Mesut Akgül, üniversitelerle işbirliği içinde, mevcut olabilecek gazın bacalarla çıkartılacağını belirten Akgül, rekreasyon alanının hem görsel açıdan hem oturma eğlenme, dinlenme ve yürüme gibi faaliyetlerle halkın ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Projenin birinci etabında büyük bir göletin inşa edileceğini anlatan Akgül, "Halı sahalar, tenis kortları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları inşa edilecek. İkinci etapta ise İmrahor Vadisi ile bağlantı kurulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski çöplük park olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN