Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis okulda faciayı önledi

Çankaya'daki bir okulda karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanacak satırlı kavgayı polisin dikkati önledi

Polis okulda faciayı önledi
Başkent'te belki de ölümle sonuçlanacak bir öğrenci kavgası polisin tedbirli davranması sonucu önlendi. Savaşa gider gibi kavgaya önceden hazırlık yaptıkları belirlenen öğrencilerin üzerinden satır, döner bıçağı ve sallama tabir edilen bıçak türünden kesici ve delici birçok alet çıktı. Polis de karşılaştığı manzara karşısında dehşete düştü. Olayın asayiş boyutu polisin uyanıklığı sayesinde başarıya ulaşırken uzmanlar eğitimcilere seslenerek daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

8 kişi gözaltında
Çankaya Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi önünde yaşanan küçük çaplı kavga üzerine Başkent polisi bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı. Aynı lise önünde bir gün sonra durumundan şüphelendiği bir grup kişi üzerinde arama yapan polis, üç adet "sallama" diye tabir edilen bıçak, satır ve döner bıçağı buldu. Polis, 2'si kadın 8 kişiyi de gözaltına aldı.

Düello hazırlığı

Karşıt görüşlü öğrencilerin okul önünde bildiri dağıtımı nedeniyle daha önce tartıştığı belirtildi. Polis, düelloya hazırlanan öğrencilere yaptığı üst aramasında sallama diye tabir edilen bıçak ile bir çantada satır ve döner bıçağı buldu. Okula yakın bir caddede ikinci gruba da müdahale eden polis, çantasından bıçak çıkan bir kişiyi gözaltına aldı. Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi olduklarını söyleyen kişiler, arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Gözaltına alınan 8 kişi makul şüpheli gerekçesiyle ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Sosyal medya kışkırtıyor
Okullardaki şiddet olaylarının önüne geçebilmek için öğrencilere yönelik sosyal faaliyetlerin artırılması gerektiğini ifade eden Psikolojik Danışman Serap Bozkaya, "Bu tip olayların meydana gelmesindeki birinci neden insanların birbirine olan güveninin azalması. İkincisi ise sosyal ve görsel medyada şiddet olaylarının çok fazla göz önünde tutulmasıdır. Bu yaştaki gençlerin enerjilerini boşaltmaları gerekiyor. Bu da okullarda sosyal faaliyetlerin artırılması ile mümkün. Ancak okullarda bu tip faaliyetler ne yazık ki çok az. Okullar sadece öğretim yeri olmamalı aynı zamanda eğitim yeri olmalı. Öğrenciler okula zorla gidiyor. Bu çocukları okulda tutabilmek gerekiyor. Verilen cezalar ile bu şiddetin önüne geçemez. Cezalar cezaları öğretir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis okulda faciayı önledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN