Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayıt dışı istihdama karşı seferberlik

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Kayıt dışı istihdama karşı seferberlik

SGK İl Müdürlüğü denetmenleri Ankara'daki bin 240 iş yerini ziyaret ederek kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik bilgilendirme yaptı

Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Öncelikli Dönüşüm Programı çerçevesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan "Kayıt Dışı Ekonominin Azaltılması Programı Eylem Planı" kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıt dışı istihdamın azaltılması maksadıyla rehberlik ve bilgilendirme faaliyetlerine hız verdi. Ankara SGK İl Müdürü İsmail Sevinç'in talimatıyla Ankara Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından her ay farklı bir sektörün sosyal güvenlik bilincinin artırılmasına yönelik bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuluyor.

96 DENETMEN GÖREV ALDI

Kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik olarak ocak ayı içerisinde 96 Sosyal Güvenlik denetmeninin katılımıyla Ankara'daki 16 alışveriş merkezinde bulunan toplam bin 240 iş yeri Ankara Sosyal Güvenlik denetmenlerince ziyaret edildi. Ziyaretlerde, işveren ve çalışanlara sosyal güvenlik konusunda sigortalı hak ve yükümlülükleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170, kayıt dışı istihdamın önlenmesi ve iş kazaları, meslek hastalıkları ile iş sağlığı ve güvenliği konularında rehberlik hizmetinde bulunuldu.

"REHBERLİK FAALİYETİ ÖNEMLİ"
İşveren ve çalışanların sorunlarını dinleyen Sosyal Güvenlik denetmenleri, karşılaşılan problemler ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaparak Alo 170 telefon hattı aracılığıyla sigortalılık ile ilgili her türlü ihbar ve şikâyette bulunulabileceği hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıt dışı istihdama karşı seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN