Kardeşlik için 65 tır yola çıktı

AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Bu Çaresizliğe Dur De" yardım kampanyasında sona gelindi. İlk parti olan 65 TIR Başbakan Yardımcısı Akdoğan tarafından uğurlandı

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Kardeşlik için 65 tır yola çıktı
Suriyeli mülteciler için AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Bu Çaresizliğe Dur De" kampanyası çerçevesinde toplanan 150 TIR'lık yardımın ilk partisi olan 65 TIR Ankara'dan yola çıktı. TIR'ların yola çıkması dolayısıyla AKM tören alanında düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı katıldı. Akdoğan, "Kardeşlerimiz çaresiz değil, çare sizlersiniz, çare bizleriz ve Türkiye" ifadesini kullandı.

'3 MAYMUNU OYNUYORLAR'
Türkiye'nin, dünyanın neresinde bir mazlum varsa yardım elini uzattığını belirten Akdoğan, "Sizler bugün ensar oldunuz, yaptığınız yardımlarla muhacire, göçmenlere, mültecilere yardım elini uzatıyorsunuz" diyerek, siyasetin anlamının bu olduğunu ifade etti. Akdoğan, bugüne kadar Türkiye'nin 5.5 milyar dolar yardım yaptığını, 2 milyon Suriyelinin ülkede ağırlandığını vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti: "Herkes üç maymunu oynuyor. Bakın, hangi ülke kaç mülteci aldı? Aldıkları da ya mühendistir ya doktordur, seçerek alıyorlar. Menfaatleri için alıyorlar. Biz, mazlumun kimliğini sormuyoruz, etnik kökenini ve mezhebini sormuyoruz. Kim olursa olsun darda kalan, zorda kalan yardım elimizi uzatıyoruz. Bu ahlaki bir duruştur."

150 TIR'LIK YARDIM GİDECEK
Suriyeli çocukların çizdiği ve Suriye'deki dramı anlatan resim, Akdoğan'a hediye edildi. Hediyelerin kendileri için çok anlamlı olduğunu kaydeden Akdoğan, "Bunların hepsi bizim çocuklarımız. İnşallah sizin katkılarınızla gelecekten daha büyük umutlar besleyecekler. Bölgede hep birlikte ortak bir gelecek inşa edeceğiz" dedi. Daha sonra, Kahramanmaraş'taki kamplarda yaşayan Suriye ve Iraklı Türkmenlere ulaştırılacak ilk parti 65 TIR yola çıkarıldı. İl Başkanı Yamalı, "Kampanyanın başlangıcında yaklaşık 100 TIR dolduracak şekilde bir yardım kampanya çalışmamız başlıyor demiştik. Allah'a şükür ki bugün 100 değil, tam 150 TIR dolusu yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine doğru yola çıkıyor" diye konuştu. 150 TIR'lık yardımın 70'i başkentteki mültecilere, 40'ı Kahramanmaraş'a, 40'ı da Kızılay aracılığıyla sınırın sıfır noktasına gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik için 65 tır yola çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN