Çorbanın şampiyonları Güral Porselen’de

13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Fuarı'nda 'Sıkıcık çorbası' ile dünya 2'nci ve 3'üncülüğünü kazanan lise öğrencileri Güral Porselen'i ziyaret etti

Çorbanın şampiyonları Güral Porselen’de

Geçtiğimiz aylarda 28 farklı ülkeden 300 yabancı şefin yanı sıra Türkiye'den 2 bin 500'ün üzerinde aşçının katıldığı "13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Fuarı"nda düzenlenen yarışmada dünya ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Güral Porselen'i okul idarecileri ile birlikte ziyaret ettiler. Düzenlenen yarışmada kendilerine sponsor olan Güral Porselen'e teşekkür eden öğrenciler Kütahya'nın yöresel yemeğini dünyaya tanıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler. Dünya ikinciliği kazanan öğrenciler İrem Baştürk, İ. Hakkı Şatırer, Berkay Gürlekli, Harun Akay ve Furkan Behlioğlu Güral Porselen'de porselen yapım aşamasını incelediler ve fabrika yetkilileri Dilek Arman ve Serap Gedikağaoğlu'ndan bilgi aldılar.

DÜNYA İKİNCİLİĞİ SIKICIKLA GELDİ
Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aşçıları İrem Baştürk, İ. Hakkı Şatırer ile öğrenciler Berkay Gürlekli ve Harun Akay, yaptıkları sıkıcık çorbası, küp et yemeği, dövmeç salata, fıstıklı üzümlü pilav ve kadayıf sarması yemekleri ile ikinci oldu. Yarışmada lezzet, görsellik ve sunum dallarında Türk Mutfağı ön plana çıktı. Modern Türk Mutfağı dalında ikincilik kazanan 11 ve 12. sınıf öğrencileri Kütahya'nın gururu oldu. Ayrıca tatlı tabağı dalında ise 11. sınıf öğrencisi Furkan Behlioğlu dünya üçüncülüğünü elde ederek Kütahya'nın kıvanç kaynağı oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorbanın şampiyonları Güral Porselen’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN