Vekil adaylarına 'stil' tavsiyeleri

Siyasetçi görünümüne önem vermeli, seçmenine saygı göstererek giyinmeli ancak giyimiyle onu ezmemeli. Katıldığı toplantıların içeriğine, mekâna, hedef kitlesine göre giyinmeli…

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Vekil adaylarına 'stil' tavsiyeleri
Başkentin Stil Danışmanı Aysun Kaba, yaklaşan genel seçimlerde milletvekili adaylarının nasıl giyinmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Adayların, hafta sonları ve açık hava mitinglerinde daha spor giyinmesi gerektiğini ifade eden Kaba, adayların protokol giyimine de ayrı bir özen göstermesi gerektiğine vurgu yaptı. Kaba şöyle konuştu: "Bütün ilginin üzerlerinde olması kılık kıyafette ister istemez dikkat ve özeni maksimumda tutmayı gerektiriyor. Siyasetçiler her zaman konuşmalarına, davranışlarına olduğu gibi kıyafetlerine de özen göstermeliler. Rol model oluşturur. Bu yüzdendir ki konuşma, üslup, iletişim ve giyimle birlikte çok önem taşır" dedi.

İmitasyondan uzak durun

Uygun renk seçiminin de ayrı bir maharet olduğuna dikkat çeken Kaba, bu konuda profesyonel yardım alınması tavsiyesinde bulundu. "Kişinin kendine uygun renkleri seçmesi, saç ve ten uyumunu kıyafetiyle bütünleştirmesi onu daha dinamik, zarif ve şık hale getirir" şeklinde konuşan Kaba, kadın milletvekili adaylarını da unutmadı. Kaba, "Takı tercihinde imitasyondan kaçınılmalı, sallanan gösterişli küpelerden uzak durulmalı, gündüz resmi bir ziyarete katılmak durumunda tayyör seçimi idealdir ve çok şık durur. Tek parça bir elbise ve üzerine şık bir ceket uygun kaçar" diye konuştu.

Dişler her zaman temiz ve bakımlı gülüşler pozitif ve samimi olmalı
Sadeliğin her zaman için en güzel tercih olacağını dile getiren Kaba, tüm adaylar için şu değerlendirmelerde bulundu: "Her zaman güven vermeliler, halka hitaplarında hep göz temasında olmalılar. Eşarp kullanılıyorsa seçim kesinlikle sade ve nötr olmalıdır. Ayakkabı ve çanta seçimi kaliteli markalardan yapılmalı. Resmi ziyaretlerde küçük çantalar veya cluch modelleri tercih edilmelidir. Hafta sonu programlarında spor kıyafetleriyle şık ve dinamik görünürler. Pozitif gülüşleri olmalı,dişler her zaman temiz ve bakımlı olmalı. Pantolon ,ceket her zaman daha modern ve daha dinamik gösterir. Lacivert,siya h,beyaz,ekru,krem,mavi renkleri tercih etsinler. Fazla desen,fazla makyaj,fazla aksesuarları tercih etmemeliler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekil adaylarına 'stil' tavsiyeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN