İşte Benim Zeki Müren

Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan "İşte Benim Zeki Müren" sergisi Ankara'da açıldı. Sergi başkentlilerden büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 8.5.2015
İşte Benim Zeki Müren
Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğinde, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile TSK Mehmetçik Vakfı'nın da desteğiyle hazırlanan "İşte Benim Zeki Müren" sergisi başkentlilerle buluştu. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılan sergide, Zeki Müren'in çocukluğundan son günlerine kadar günlük hayatına ışık tutan belgeleri ve kostümleri başkentlilerin beğenisine sunuldu. "İşte Benim Zeki Müren" sergisinde, Müren'in, sağlığında ancak bir bölümünü düzenleyebildiği fotoğrafları, kostümleri, plakları, şiirleri, notları ve arşiv görüntüleri bulunuyor. İstanbul'dan sonra Ankara'da da Zeki Müren sevenleriyle buluşan sergide, sanatçının hayatındaki ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor. Sergide en büyük ilgiyi Zeki Müren'in, on bine yakın fotoğrafının yanısıra birbirinden renkli özel tasarım kostümleri görüyor.

29 MAYIS'A KADAR AÇIK

Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, Zeki Müren'in tüm mal varlığını bağışladığı TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı'nın sağladıkları katkılarla sergiyi İstanbul'dan sonra Ankara'ya taşıdıklarını belirtti. Tüylü "İstanbul'da büyük ilgi gören 'İşte Benim Zeki Müren' sergimizin ikincisini Ankara'da açıyoruz. Sanata büyük önem veren Yapı Kredi Private Banking olarak, sanat projelerinin hayata geçirilmesine destek olmaya devam ediyoruz. Ziyaretçiler bu sergiyle, hepimizin hayatında büyük yer edinmiş, Türk müziğine bir çok renk ve tat kazandıran efsaneleşmiş yıldız 'Sanat Güneşi'mizin sıra dışı hayatını, adeta içindeymişcesine yaşayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Benim Zeki Müren
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN