Başkentin vinçli oteli satılıyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Başkentin vinçli oteli satılıyor

Çankaya'da 'vinçli bina' olarak da tanınan gökdelen icradan satışa çıkıyor. 30 yıldır atıl durumda olan 34 katlı gökdelen, 318 milyon TL muhammen bedelin yarısı üzerinden satışa sunulacak

Çankaya'da inşa edilen, ancak bankayla yaşanan finansal sıkıntılardan dolayı bitirilemeyen gökdelen satışa çıkarıldı. Bina Ankara 22. İcra Dairesi tarafından 318 milyon TL muhammen bedel ile 159 milyon TL üzerinden açık artırmayla satışa sunulacak. 34 katlı bina toplam 87 bin metrekarelik büyüklüğe sahip. Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Çankaya'da bulunan gayrimenkulün birinci tur satışı 21 Ağustos'ta yapılacak. Satış bu turda gerçekleşmediği takdirde 16 Eylül'deki ikinci turda alıcısını bulacak.

OTEl VE AVM OLARAK PLANLANMIŞTI
Çankaya'nın merkezinde satışa çıkan gökdelen, Ankara'nın en değerli bölgesindeki 19 bin metrekarelik arazisiyle de dikkat çekiyor. Çankaya Köşkü'ne, diğer bakanlıklara ve Ankara'nın merkezi lokasyonlarına yakınlığı gibi birçok avantaja sahip olan 34 katlı gökdelen; otel, alışveriş merkezi, kongre merkezi, yer altı otoparkı ve rekreasyon alanları olarak planlanmıştı.

30 YILDIR BOŞ DURUYORDU
Başkentin lüks semtlerinden Gaziosmanpaşa'da bulunan 34 katlı bina, yaklaşık 30 yıl atıl durumda bekledi. Çatısında unutulan vinç nedeniyle çeşitli söylentilere konu oldu. Binanın sahibi işadamı Ahmet Hattat, otel olarak inşa ettiği gökdelenin uzun yıllar boş kalmasının, içine düştüğü finansman sıkıntısından kaynaklandığını kaydetti. Çatıda unutulan vinç geçen yıl Malatya'dan getirilen 225 tonluk vinç yardımıyla söküldü. Vinç operatörü Eyüp Dinç, bu çalışma için Ortadoğu'nun en büyük vincini kurmak zorunda kaldıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin vinçli oteli satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN