Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel medyayı şİkayet ettiler

lı avukat Mehmet Ali Canlı, Fetullah Gülen'in açıklamalarını yayımlayan medya kuruluşları ve bu yayınlar hakkında işlem yapmayan RTÜK hakkında suç duyurusunda bulundu

Paralel medyayı şİkayet ettiler
Hukuk ve Demokrasi Kurumu Başkanı Avukat Mehmet Ali Canlı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in açıklamalarına yer veren bazı gazete ve televizyonların yayınlarının engellenmesi ve buna aracılık eden kuruluşların faaliyetinin sonlandırılması için Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Canlı, terör örgütünün propagandasını yapan bu medya kuruluşlarına "cezai işlem uygulamadığı" iddia edilen RTÜK hakkında da şikayetçi oldu.

NEDEN ENGELLENMEDİ?

Suç duyurusu dilekçesini verdikten sonra Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Canlı, söz konusu yayınların engellenmesi gerektiğini belirtti. Canlı, "Diğer yayın kuruluşlarıyla ilgili acilen en ufak şeyde ceza verme yoluna giden RTÜK ile ilgili ayrıca suç duyurusunda bulunduk. Bunların yayınlarının şimdiye kadar engellenmesi gerekirdi, hiçbir şekilde engellenmedi. Eksik inceleme, görevlerini yerine getirmeme nedeniyle bunlar hakkında da suç duyurusunda bulunduk. Bununla ilgili görevlerini yapmayan RTÜK memurları ve kurul üyeleri hakkında suç durusunda bulunduk. Görev Türkiye Cumhuriyeti savcılarınındır, görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medyayı şİkayet ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN